لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۵۹

سقوط بالگرد شرکت نفت در خلیج فارس؛ «دستکم دو نفر کشته شدند»


رسانه های ایران می گویند، وضعیت دو نفر دیگر از سرنشینان این بالگرد هنوز مشخص نشده است.

گزارش ها حاکی است یک بالگرد شرکت نفت فلات قاره ایران روز سه شنبه ۲۸ فروردین در جریان انتقال یک بیمار از یک سکوی نفتی در خلیج فارس سقوط کرده است. گفته می شود در این حادثه دو نفر کشته شدند.

به گزارش ایرنا، پس از آن که یکی از کارکنان سکوی R1 (میدان رسالت) دچار سکته شد، یک بالگرد برای انتقال او به بیمارستان به این سکو اعزام شد.

طبق این گزارش، این بالگرد مدت کوتاهی پس از ترک سکو به سمت جزیره کیش سقوط کرد. تاکنون فوت جواد کاراندیش (بیمار) و بهروز اشکان، پزشکیار تایید و از سلامتی کاپیتان سهیلی اطمینان حاصل شده است.

طبق این گزارش، وضعیت دو نفر دیگر از سرنشینان این بالگرد هنوز مشخص نشده است.

در همین زمینه، ارسلان بهاری، فرماندار بندر لنگه گفته است،این بالگرد در چهار مایلی سکوی R1 نفت لاوان دچار حادثه شده است.

به گزارش فارس، فرماندار بندرلنگه اضافه کرده است: « بالگرد متعلق به شرکت نفت حوالی جزیره لاوان دقایقی پیش بر روی دریا دچار حادثه شده و بر روی دریا سقوط کرد ولی خوشبختانه با باز شدن تیوپ‌ها به زیر آب نرفته است.»

وی اضافه کرده است:«متاسفانه بیمار و پزشکیار فوت کردند و عملیات برای نجات خلبان و کمکی بالگرد سانحه دیده شرکت نفت ادامه دارد.»

سقوط یک بالگرد شرکت نفت در دریای خزر در سال گذشته نیز پنج کشته برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا، در سال ۱۳۹۴ نیز یک فروند بالگرد شرکت نفت فلات قاره که به منظور انتقال یک مصدوم راهی یکی از سکوهای نفتی شده بود سقوط کرد که در پی این حادثه چهار تن جان باختند.

با استفاده از گزارش ایرنا؛ خ.ک

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG