لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۰:۴۴

انتقاد وزیر بهداشت ایران از «شعار فریبنده تولید روزی چند میلیون ماسک»


سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، با انتقاد از «شعار فریبنده تولید روزانه چند میلیون ماسک»، به‌شدت از «شبکه درهم‌تنیده احتکار ماسک» انتقاد کرد.

وزیر بهداشت در نامه‌اش به رضا رحمانی، وزیر صنعت، با اشاره به اینکه در طول یک هفته گذشته «حداکثر یک میلیون ماسک» تحویل وزارت بهداشت شده است، به‌شدت از «شعار فریبنده روزی چند میلیون تولید» و «انتقال این عوام‌فریبی به مردم» انتقاد کرد.

در روزهای اخیر چند مسئول در نهادهای مختلف جمهوری اسلامی از تولید انبوه ماسک خبر داده‌اند و از جمله مسعود امراللهی، مدیر اجرایی بسیج اتاق اصناف، روز یکشنبه گفته بود: تلاش می‌کنیم روزانه حداقل یک میلیون ماسک تولید کنیم.

حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، نیز روز دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا گفته است با توافقی که بین این وزارتخانه با اتحادیه پوشاک صورت گرفته، تولید روزانه ۴.۵ تا ۵ میلیون ماسک آغاز خواهد شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت که ریاست «ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا» را برعهده دارد، در ادامه نامه روز دوشنبه خود همچنین تأکید کرده که مقامات امنیتی و انتظامی فقط به «گرفتن تعدادی ماسک از انبارهای متفرقه» بسنده نکنند «بلکه با در دست گرفتن کارخانه‌های تولیدی» این مشکل را حل کنند.

نامه وزیر بهداشت که تاریخ دهم اسفند بر آن درج شده را شماری از رسانه‌های ایران روز دوشنبه منتشر کردند.

دو روز پیش‌تر نیز نامه دیگری از سعید نمکی در رسانه‌های ایران منتشر شد که وی خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهور، از «شبکه فرصت‌طلب بی‌انصاف» که معلوم نیست «از کجا خاطر جمعی دارد» انتقاد کرده بود.

پس از آن محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی،‌ گفت که وزیر اطلاعات مأمور رسیدگی به این موضوع شده است.

سعید نمکی در آن نامه همچنین از فردی یاد کرده بود که می‌گوید در شرایط فعلی «دویست میلیون ماسک را ۴۸ساعته تحویل می‌دهد».

روز دوشنبه محمد مهاجری، روزنامه‌نگار اصوگرا و سردبیر خبرآنلاین، در توئیترش مدعی شد که وزیر اطلاعات در تماسی تلفنی از او خواسته است مشخصات آن تاجر را از وزیر بهداشت پیگیری کند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG