لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۰۲

مریم رجوی: رژیم ولایت فقیه بدون تسلیحات كشتار جمعی وجود ندارد


مریم رجوی می‌گوید تغییر دموكراتیك در ایران اجتناب‌ناپذیر، و ایران آزاد در چشم‌انداز است.

در پی اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران، «شورای ملی مقاومت ایران» از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی، بر سرنگونی این نظام تاکید کرد و آن را راهی برای «جلوگیری از جنگ بزرگ‌تر» دانست.

مریم رجوی رهبر این شورا روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ساعتی پس از آنکه آقای ترامپ تصمیم خود را علنی کرد، اظهار داشت: «خلاصی از خطر اتمی و تروریسم این رژیم در خلاصی از تمامیت آن است. رژیم ولایت فقیه بدون تروریسم و سركوب و تسلیحات كشتار جمعی وجود ندارد».

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران، خانم رجوی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اعتراضات سراسری که دی‌ماه پارسال در ایران رخ داد، تاکید کرد که «خواست عموم مردم ایران آزادی از ستم و استبداد دینی است. [از این رو] تغییر دموكراتیك در ایران اجتناب‌ناپذیر و ایران آزاد در چشم‌انداز است».

اعتراضات دی‌ماه گذشته اگرچه در ابتدا متوجه سیاست‌های اقتصادی دولت حسن روحانی بود اما با گسترش سریع آن، سمت و سوی اعتراضات نیز تغییر کرد و کل حکومت جمهوری اسلامی را هدف گرفت.

مریم رجوی اما حتی «صلح و امنیت و ثبات در منطقه» را نیز در گرو سرنگونی جمهوری اسلامی دانسته و عنوان کرد که «این تنها راه پایان دادن به جنگ و بحران در منطقه و جلوگیری از یك جنگ بزرگتر است».

رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه سرانجام حکم به خروج این کشور از برجام داد تا تحریم‌ها علیه ایران از سرگرفته شود. دونالد ترامپ از متحدان اروپایی خود خواسته بود که دست به اصلاحاتی در برجام بزنند به طوری که برنامه موشکی ایران و نقش آن در منطقه را نیز شامل شود. اما تهران این خواسته را رد کرد.

بریتانیا، آلمان و فرانسه که از طرف‌های دیگر برجام هستند نسبت به لغو یک‌جانبه برجام به آمریکا هشدار داده‌ و در عین حال تاکید داشته‌اند که نسبت به برنامه موشکی ایران نگرانی‌هایی دارند.

اما چهره‌ای مانند رضا پهلوی، آخرین ولیعهد ایران، معتقد است که حل مسائل ایران نه در برجام، بلکه در جایگزینی جمهوری اسلامی است.

شاهزاده پهلوی در پیام خود عنوان کرده است: «عملکرد چهل ساله فرقه تبهکار نشان داده است که چاهِ فساد، سلطه‌‌طلبى و ناکارآمدی این فرقه، بی‌انتها و پُرناشدنی است و تمامی منابع کشور را می‌بلعد. کلید حل مسائل ایران، برجام یا نبود آن نیست. کلید، جایگزینی این رژیم ایران‌ستیز با یک حکومتِ ملی سکولار، توسعه‌گرا و دموکراتیک است».

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای مقاومت ملی ایران و رادیو فردا/ س.ن/ ک.ر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG