لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۲۹

آمار رسمی کرونا در ایران: تعداد مبتلایان به ۷۰ هزار نفر رسید


بر اساس آمار رسمی که روزانه توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، تعداد کل مبتلایان به کرونا در ایران در روز شنبه به ۷۰۰۲۹ نفر رسیده است.

روز شنبه روند تدریجی بازگشت مردم ایران به سرِ کار پس از یک دوره خانه‌نشینی آغاز شد و اکنون قرار است فاصله‌گذاری اجتماعی جای خود را به فاصله‌گذاری «هوشمند» بدهد.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳۷ بیمار جدید در کشور شناسایی شده است و تعداد کل مبتلایان کرونا به ۷۰۰۲۹ نفر افزایش یافت.

او همچنین گفت در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار دیگر جان خود را از دست داده‌اند. بدین ترتیب تعداد کل قربانیان کرونا در ایران به ۴۳۵۷ نفر رسیده است.

به گفته کیانوش جهانپور، تاکنون ۴۱۹۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و ۳۹۸۷ نفر از بیماران در «وضعیت شدید» این بیماری قرار دارند.


وزارت بهداشت ایران پیش از این توضیح داده که آمار آنان به استناد معیارهای رسمی و پاسخ تست نهایی از افراد است و افرادی را که علائم بالینی داشته‌اند یا دارند در آمار خود لحاظ نمی‌کنند.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران، شمار قربانیان کرونا در کشور را هرگز به تفکیک استانی اعلام نکرده‌اند و انتشار آمار مبتلایان به تفکیک استانی را نیز ‌از روز چهارم فروردین‌ماه متوقف کردند.

بر اساس آماری که رادیوفردا از اظهارات پراکنده مقام‌های رسمی محلی و منابع وزارت بهداشت جمع‌آوری کرده است، تاکنون ۱۴۱ هزار و ۷۳۶ نفر به دلیل داشتن علائم بالینی کرونا در ۳۱ استان ایران بستری شده یا تحت نظر قرار گرفته‌اند.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که ۹۱۵۶ نفر در ۳۱ استان ایران جان خود را از دست داده‌اند.

گزارش رادیوفردا یک برآورد حداقلی است و ممکن است آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران بیش از این تعداد باشد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG