لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۱۵

سپاه: مهاجم به نهاد ریاست جمهوری یک فرد معترض بود


نهاد ریاست جمهوری در تهران

سخنگوی سپاه پاسداران اعلام کرد که تلاش فردی برای ورود به نهاد ریاست جمهوری با «قمه»، اقدامی «تروریستی» نبوده و این فرد تنها قصد داشته «صدای اعتراضش را به گوش مسئولی برساند».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رمضان شریف روز جمعه، ۲۰ بهمن، گفت که تلاش یک فرد برای ورود به نهاد ریاست جمهوری اقدامی «تروریستی» نبوده‌است.

وی تأکید کرد که این اقدام یک «اتفاق ساده» بوده و این فرد «اعتراضی داشته» و قصد داشته «تا صدای اعتراضش را به گوش مسئولی برساند».

آقای رمضان شریف اضافه کرد: «این فرد ظاهراً سلاح سرد نیز به همراه داشته و مأمورین قصد داشتند تا با اخطار و شلیک تیر هوایی او را متوقف کنند، اما او توجهی نکرد و لذا مجبور به تیراندازی شدند».
وی همچنین گفت که این فرد «آسیب جدی ندیده‌است».

روز دوشنبه ۱۶ بهمن، گزارش‌هایی دربارهٔ تلاش فردی «کفن‌پوش» برای ورود یک فرد به ساختمان نهاد ریاست جمهوری با «قمه»، منتشر شد.

ساعاتی پس از انتشار این گزارش‌ها محسن همدانی، معاون امنیتی استاندار تهران، اعلام کرد که این شخص در پی تیراندازی نیروهای حفاظت این مجموعه مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌است.

اسماعیل کوثری، جانشین قرارگاه ثارالله تهران، روز ۱۸ بهمن گفته بود که «در بازجویی‌های مقدماتی مشخص شده که این اقدام جنبه سیاسی نداشته و او به هیچ گروه سیاسی وابسته نیست».

وی گفته بود که این فرد کمتر از ۳۰ سال دارد.

پیش از این نیز به ساختمان‌های اماکن دولتی در ایران حملاتی انجام گرفته‌است. از جمله ساختمان مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی در تهران روز ۱۷ خرداد، هدف دو حمله همزمان قرار گرفتند که ساعاتی بعد، گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آنها را بر عهده گرفت. در این حمله ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ تن زخمی شدند.

پس از آن، مقام‌های امنیتی و قضایی ایران اعلام کردند که ده‌ها تن را در استان‌های البرز، آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه و کردستان دستگیر کرده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG