لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۶

صدور قرار کفالت پس از مراجعه حمید بقایی به دادگاه


حمید بقایی پس از آزادی با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی علیه قوه قضائیه سخن گفته بود.

پس از آنکه حضور حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق ایران، روز یکشنبه ۱۵ مرداد،‌ در دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاضر شد، رسانه‌های ایران از صدور قرار کفالت برای او خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، علت احضار حمید بقایی به دادسرا «ارائه پاره ای توضیحات بابت اظهاراتش بعد از آزادی» بوده است.

در همین حال، وب‌سایت «دولت بهار»،‌ متعلق به هواداران محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه خبر داد که حمید بقایی با قرار کفالت آزاد شد. مشابه این خبر در خبرگزاری ایسنا هم منتشر شده است.

پیش از این، به گزارش خبرگزاری ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، روز دهم مرداد سخنان اخیر حمید بقایی و حامیانش درباره اتهامات و وضعیت بازداشت او را «رجزخوانی» و «بی‌سابقه» خوانده و خبر داده بود که کیفرخواست ۳۰ صفحه‌ای معاون سابق محمود احمدی‌نژاد با پنج اتهام صادر شده است.

وی روز پنجم مرداد گفته بود پرونده حمید بقایی به زودی به دادگاه ارسال خواهد شد.

معاون اجرایی محمود احمدی نژاد پس از آزادی با قید وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی سخنان غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه، مبنی بر این که او خود نپذیرفته است به سلول عمومی منتقل شود را «دروغ» خوانده و گفته بود که «آقای اژه‌ای مانند همان زمان که در وزارت اطلاعات دروغ می‌گفت، الان هم دروغ می‌گوید».

غلامحسن محسنی اژه‌ای گفته بود که قاضی دستور انتقال حمید بقایی به بند عمومی را داده، اما او گفته که «در این سوئیت خیلی راحتم و در اینجا بمانم برایم بهتر است».

حمید بقایی همچنین گفته بود: «کاری نکردم که زندان بروم. در انتخابات شرکت کردم و نام فرد دیگری را نوشتم. می‌دانیم که کجایتان می‌سوزد و می‌دانیم که به‌زودی سرنگون می‌شوید».

سخنان معاون اجرایی محمود احمدی نژاد،‌ واکنش قوه قضائیه و دادستانی تهران را به همراه داشت. از جمله غلامحسین محسنی اژه ای گفت: «حداقل درباره خود بنده، از اینکه افرادی که متهم به فساد مالی می شوند بعید نیست بخواهند با غوغاسالاری مسیر پرونده را عوض کنند و با فشار به قوه قضاییه مسیر خود را طی کنند» .

وی افزود: «قوه قضاییه در حدی که لازم باشد موضوعات را رسیدگی می کند اما من شخصا این کاره نبودم که در رابطه با مسایل شخصی شکایت کنم ؛ درعین حال اگر موضوعات مربوط به قوه قضائیه و نهادهای دیگر باشد ، دادستان ورود می کند» .
غلامحسین محسنی اژه ای پیشتر نیز درباره سخنان حمید بقایی گفته بود: «دادستانی تهران پیگیر این موضوع و پرونده در دست رسیدگی است».

حمید بقایی پیشتر در خرداد ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت و در دی‌ماه همان سال آزاد شده بود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG