لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۳۱

واکنش وزیر دفاع ایران به پیشنهاد اروپا برای مذاکره درباره برنامه موشکی


وزیر دفاع ایران محدودیت توان موشکی ایران را نقشه دشمن توصیف کرده است.

وزیر دفاع ایران در واکنش به پیشنهاد مذاکره درباره برنامه موشکی جمهوری اسلامی در ازای لغو تحریم‌ها گفت که «افزایش توان موشکی مورد اجماع ملی است».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، امیر حاتمی روز چهارشنبه سوم مهر گفت دشمن قصد دارد با «محدود کردن توان موشکی»، «مقاومت مردم ایران» را محدود کند.

وی تاکید کرد که «همه ارکان نظام اسلامی بر اهمیت ارتقاء توان دفاعی و به خصوص افزایش قدرت موشکی ایران اجماع دارند».

رهبران فرانسه و آلمان و بریتانیا روز دوشنبه در بیانیه مشترکی اعلام کردند که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی است و از ایران خواستند «مذاکرات درازمدت برای برنامه اتمی و امنیت منطقه از جمله برنامه موشکی خود را بپذیرد».

وزارت خارجه ایران این بیانیه را «تکرار طوطی‌وار ادعاها و درخواست‌های» آمریکا خواند و تاکید کرد که ایران وارد مذاکرات جدید نخواهد شد.

حسین سلامی، فرمانده سپاه نیز با «دروغین» خواندن بیانیه کشورهای اروپایی، گفت: «ما وقتی می‌زنیم شجاعانه آن را می‌گوییم. مگر پهپاد را نگفتیم؟»

وی قدرت‌های اروپایی را متهم به ایجاد جنگ روانی علیه حکومت ایران کرد و گفت: «کاری نکنید انرژی انباشته ما آزاد شود. قدرت تولید خطر ما بسیار فراوان است اما ما خویشتندار هستیم و بنای آشوب نداریم».

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG