لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۰۱

تعداد مسموم شدگان با گاز کلر در دزفول به ۵۰۹ تن رسید


حسن نوری،‌ معاون فنی و عملیات اورژانس کشور،‌ روز دوشنبه ۲۳ مرداد اعلام کرد که تعداد مسموم شدگان با گاز کلر در شهر دزفول به ۵۰۹ تن رسیده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، وی گفت: ۵۰۰ تن پس از درمان اولیه مرخص شدند و ۹ تن نیز در بیمارستان‌های گنجویان و نبوی دزفول بستری هستند.

به گفته معاون عملیات اورژانس کشور، تیم‌های درمانی دزفول همچنان در آماده باش هستند. این در حالیست که پیشتر مقام‌های شهرستان دزفول خبر داده بودند که آلودگی ناشی از انتشار گاز کلر در دزفول پس از چهار ساعت به دست نیروهای امدادی و آتش نشانی مهار شد و سیلندرهای گاز کلر صبح روز یکشنبه ۲۲ مرداد از محل حادثه تخلیه شدند.

به نوشته خبرگزاری دولتی ایرنا، نشت گاز کلر از انباری متروکه، متعلق به شرکت سهامی آبیاری خام دزفول، در اطراف میدان رودبند این شهرستان در شنبه شب موجب بروز مشکل تنفسی برای صدها تن از مردم شد.

در گزارش این خبرگزاری و سایر رسانه‌های ایران به این موضوع اشاره نشده است که سیلندرهای گاز کلر به چه علت در این «انبار متروکه» باقی مانده بودند.

در این میان، دادستان عمومی و انقلاب دزفول، ‌خبر داد که حادثه نشت گاز کلر در دزفول در دستگاه قضایی در دست بررسی و پیگیری است و پرونده ای در این ارتباط تشکیل شده است.

احمد قهرمانی به ایرنا گفت: طبق شواهد و فرضیه اولیه و با توجه به اینکه شیر سیلندر گاز کلر مفقود شده است،‌ احتمال می رود «فردی به قصد سرقت اقدام به خارج کردن شیر سیلندر کرده باشد که این امر موجب نشت گاز و ایجاد مشکل برای شهروندان شده است» .

حبیب اله آصفی،‌ فرماندار دزفول،‌ هم در این مورد به ایرنا گفت: «طبق بررسی اولیه، این حادثه به علت دست کاری یک فرد جهت سرقت شیر سیلندر گاز کلر در انبار تاسیسات شرکت سهامی آبیاری قدیم دزفول رخ داده و فرد سارق قصد سرقت شیر سیلندر گاز کلر را داشته که به علت نشت گاز فرار کرده است و این وضع، باعث نشت گاز در بخش وسیعی از منطقه شد».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG