لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۰۶

«حمله افراد نقابدار» به نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه


بر اساس گزارش‌ها، اعتصاب یک هزار تن از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه روز سه شنبه نیز ادامه داشت.

حمله گروهی نقاب‌دار به اسماعیل بخشی، یکی از نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، انتقاد شدید دو تشکل کارگری را به دنبال داشته و روابط عمومی این واحد هم اعلام کرده که این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.

به گزارش سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه و خبرگزاری ایلنا، اسماعیل بخشی دوشنبه شب ۲۵ دی، پس از پیاده شدن از سرویس شرکت و در حالی که راهی منزل خود در دزفول بود، مورد حمله افراد نا‌شناس قرار گرفت.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه اشاره کرده است که این افراد، نقاب بر صورت داشتند و از دو اتوموبیل استفاده کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، ‌کتف آقای بخشی در پی این حمله آسیب دید.

به نوشته ایلنا، هویت عاملان این حمله هنوز مشخص نیست اما حمله‌کنندگان که چهره‌های خود را پوشانده بودند، با تجمع گروهی از مردم متواری شدند.

در این میان، سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه اعلام کرد که حمله به اسماعیل بخشی پس از سخنرانی او در جمع کارگران اعتصابی و مدیران این واحد انجام شده است.

او در سخنان خود از عملکرد مدیریت نیشکر هفت‌تپه به شدت انتقاد کرده بود.

اعتصاب یک هزار کارگر در شرکت نیشکر هفت‌تپه روز دوشنبه، و به دنبال اعتراض‌های صنفی روز یکشنبه ۲۴ دی در این واحد آغاز شد. بر اساس گزارش‌ها،‌ این اعتصاب روز سه‌شنبه نیز ادامه یافت.

کارگران خواستار دریافت دو ماه حقوق سال ۹۴ و سه ماه حقوق سال جاری خود هستند.

در همین حال،‌ سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه با محکوم کردن «ضرب و جرح وحشیانه اسماعیل بخشی، نماینده کارگران این شرکت»، نوشت: «می‌دانیم که مزدوران و ضاربان نقاب‌دار، از حافظان و مواجب بگیران صاحبان سرمایه هستند».

این تشکل صنفی افزود: «ضاربان و صاحبان زور و زور باید بدانند که کارگران هیچ وقت از مطالبات به حق خود دست نخواهند کشید».

همچنین اتحادیه آزاد کارگران ایران در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه حمله نقابداران به آقای بخشی با استفاده از «قمه» انجام شده است، افزود: پس از آنکه اهالی محل متوجه حمله به او شدند، به کمکش شتافتند اما «حمله‌کنندگان با شلیک یک تیر هوایی موفق به فرار از محل شدند».

این تشکل کارگری با توصیف این حمله به عنوان «تعرض وحشیانه و خونین»، اشاره کرده که اسماعیل بخشی «سه روز پیش از سوی یکی از سهامداران کارخانه تهدید مستقیم» شده بود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران همچنین به نقل از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه نوشت که «طرح به‌کارگیری تعدادی اراذل و اوباش از سوی کارفرما علیه کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه از اعتصاب شش روزه آنان در آذرماه مطرح بوده است».

این اتهامات در شرایطی وارد شده است که به نوشته ایلنا، روابط عمومی شرکت هفت‌تپه با تایید خبر حمله به اسماعیل بخشی، با اشاره به این موضوع که این کارگر پس از درمان سرپایی مرخص شده است، گفته که «شرکت هفت‌تپه به نوبه خود این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند و در همین راستا منتظر تحقیقات رسمی مراجع مربوطه هستیم»

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، اتحادیه آزاد کارگران ایران و سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه/ ب.ک/ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG