لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ تهران ۲۱:۴۹

جنگنده‌های اسرائیلی ساختمان‌های حماس را بمباران کردند


ارتش اسرائیل اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور شامگاه شنبه ۳۰ مرداد ساختمان‌ها و اماکن مربوط به حماس در نوار غزه را بمباران کرده‌اند.

تنش‌ها میان طرفین بار دیگر بالا گرفته است به طوری که روز یکشنبه در پی تبادل آتش در نقطه مرزی یک سرباز اسرائیلی و ۴۱ فلسطینی مجروح شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

این درگیری‌‌ها در جریان اعتراضات فلسطینی‌ها رخ داد که حماس و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی غزه آن را سازماندهی کرده بودند. صدها فلسطینی در نزدیکی مرز اسرائیل دست به تظاهرات زدند و ارتش اسرائیل ادعا کرده که برخی از آنها تلاش کردند از حصار مرزی بالا بروند و برخی دیگر نیز مواد انفجاری به سمت نیروهای اسرائیلی پرتاب کردند که آنها هم واکنش نشان دادند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت غزه، یکی از دو فلسطینی که شرایطشان وخیم است، یک پسر ۱۳ ساله است که به سر او شلیک شده. این گزارش می‌گوید که اغلب دیگر مجروحان جراحاتی متوسط داشته‌اند از جمله بر اثر شلیک گلوله به دست و پا، کمر و لگن خاصره.

ارتش اسرائیل می‌گوید که یک افسر اسرائیلی نیز با شلیک گلوله فلسطینی‌ها به شدت مجروح شده که اکنون در بیمارستان بستری است و جت‌های جنگی اسرائیلی در واکنش به این رخداد مواضع حماس را درهم کوبیده‌اند.

هنوز اما گزارشی از میزان خسارات یا تلفات احتمالی این حملات منتشر نشده است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرده که برای مقابله با اقدامات حماس، نیروهای بیشتری را در مرز مستقر کرده است.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری رویترز؛ س.ن

XS
SM
MD
LG