لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۵۵

بحران کرونا؛ تعداد قربانیان در ایتالیا ظرف یک روز ۵۷ درصد جهش کرد


تدابیر سختگیرانه دولت ایتالیا تقریبا یک چهارم کل جمعیت این کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
تدابیر سختگیرانه دولت ایتالیا تقریبا یک چهارم کل جمعیت این کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تعداد قربانیان ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا روز یکشنبه ۱۸ اسفند با جهش ۵۷ درصدی روبرو شد و با ۱۳۳ مورد افزایش به ۳۶۶ نفر رسید.

آژانس بهداشت عمومی ایتالیا اعلام کرد این بزرگترین جهش در زمینه تعداد قربانیان ابتلا به کروناست که از ماه پیش این کشور را فرا گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد افراد مبتلا به این ویروس در روز یکشنبه نیز با جهش ۲۵ درصدی روبرو شد و از پنج هزار و ۸۸۳ نفر به هفت هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است. این آمار هم در نوع خود رکورد تازه‌ای برجای گذاشته است.

رئیس آژانس بهداشت عمومی ایتالیا گفته که ۶۲۲ نفر از مبتلایان در روز یکشنبه بهبود پیدا کرده‌اند، در حالی که روز شنبه این آمار ۵۸۹ نفر بود.

این آژانس در عین حال برای مقابله با ویروس کرونای جدید ۲۲ میلیون ماسک پزشکی سفارش داده است.

ایتالیا روز یکشنبه اعلام کرد که شمال این کشور از جمله میلان، مرکز تجاری، را قرنطینه می‌کند تا از شیوع ویروس کرونا که همه‌گیر شده است جلوگیری کند.

محدودیت‌های جدید که هدف از آن محدود کردن تجمع افراد است ۱۶ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد که تا روز سوم آوریل این محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت.

جوزپه کونته نخست‌وزیر ایتالیا شنبه شب مقررات جدید را امضاء کرده است.

آقای كنته گفته است، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تمام منطقه لومباردی و شماری از استان‌های دیگر شامل تدابیر ویژه جدید خواهند شد.

تدابیر سختگیرانه دولت ایتالیا تقریبا یک چهارم کل جمعیت این کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

طبق این دستور دولت ایتالیا از شهروندان در ناحیه لومباردی، در شمال ایتالیا که در حدود ۱۰ میلیون نفر در آن زندگی می کنند٬ و ۱۵ استان دیگر خواسته می‌شود که از ورود و خروج به این مناطق خودداری کنند.

براساس این تدابیر سختگیرانه تمامی موزه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مراکز فرهنگی، پیست‌های اسکی و استخرها در این مناطق بسته خواهد شد.

آسوشیتدپرس می‌گوید، افراد تنها با مجوز خاص می‌توانند وارد این مناطق شده یا از آن خارج شوند.

رویترز می‌گوید، شماری از مقامات محلی خواستار مهلت شده‌ بودند تا در خصوص این اقدامات بررسی بیشتری انجام دهند.

پس از آن که طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۲۰۰ نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند، رئیس سازمان حفاظت مدنی ایتالیا روز شنبه گفته بود، این اقدامات تا پایان شنبه به اجرا گذاشته می‌شوند.

تاکنون بخش‌های محدودی در ایتالیا که از آنها به عنوان «مناطق قرمز» نامبرده می‌شود، قرنطینه شده‌اند.

به گزارش رویترز، کلیه مسابقات ورزشی، مراسم عروسی و ترحیم لغو خواهد شد و از کارمندان خواسته می‌شود از منزل کار کنند.

مدارس منطقه لومباردی و این ۱۱ استان تا سوم آوریل تعطیل است. همچنین قرار است این هفته دولت اعلام کند که کلیه مدارس کشور تا هفته آینده تعطیل خواهد بود.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا تا روز شنبه پنج هزار و ۸۸۳ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۳۳ نفر افزایش یافته است.

رویترز می‌گوید، شیوع ویروس کرونا تاکنون بیشتر در مناطق شمالی ایتالیا بوده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG