لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۱۹

خاطرات رفسنجانی؛ کرونا در برزخ


یکی از دستاوردهای دوران حیات پرفیض ما این بود که در جهان اسلام هنوز کرونا مرونا اختراع نشده بود

طنزنوشته‌ای از جلال سعیدی: در برزخ، به علت کرونا، بحث و تبادل نظر بسیاری وجود دارد. دستور دادیم یک سمینار با پیام حضرت امام افتتاح شود تا در آنجا، آیات عظام و متخصصان بررسی کنند که آیا کرونا برای اموات هم ضرر دارد یا نه.

مرحوم حضرت امام در پیام‌شان تاکید کردند شستن دست با آب خالی کفایت می‌کند، اما احوط آن است مسلمین به جهت صرفه‌جویی در مصرف آب با خاک زیر فرش تیمم کنند و موقع ورود به توالت پای راست و موقع خروج جفت‌پا جفت‌پا خارج شوند تا شر این ویروس منحوس و نکبت کم شود.

مرحوم آقای دکتر نوری، برادر آقای عبد‌الله نوری که متخصص کلیه و باقی مجاری است، زنگ زد و ابراز نگرانی زیادی کرد، گفتیم ربطی به کلیه ندارد و ایشان خودش را اذیت نکند.

مرحومه خوشنویسان (ولایتی سابق)، همسر دکتر ولایتی، پیغام داده بود که چون در دنیا ایشان را خانم دکتر صدا می‌زدند روی کمک ایشان برای مقابله با کرونا حساب کنیم. تشکر کردیم و به مرحوم عسگراولادی که از بیکاری مزمن برزخی رنج می‌برد ماموریت دادیم کارگروهی تشکیل دهد و در آن بررسی کنند چگونه می‌شود راهکاری اندیشید تا دیگر همسر خانه‌دار آقایانِ دکتر را خانم دکتر صدا نزنند.

مرحوم خلخالی دست در دست مرحوم لاجوردی آمدند و اعلام آمادگی کردند که همه تقصیرهای مربوط به کرونا را گردن زنده‌یاد سعید امامی بیندازند و گفتند او هم پیشاپیش برای یک خودکشی جدید اعلام آمادگی کرده است و الان مشکل این است که در برزخ داروی نظافت که داروی واجبی هم هست، پیدا نمی‌شود. مقرر شد با شامپو سدر پروتئینه صحت جایگزین شود.

از برزخ کشورهای مختلف پیغام می‌رسد که به هیچ عنوان مسافران برزخ ایران را به علت کرونا قبول نمی‌کنند. با مرحوم احمدآقا مشورت کردیم و قرار شد به هیچ عنوان زیر بار این ذلت نرویم و به هر شکلی که شده مسافران ایرانی را به این کشورها بفرستیم تا عزت ایرانی- اسلامی‌مان زیر سؤال نرود.

خبر آمد که آقای خسروشاهی، از چهره‌های مطرح حوزه علمیه قم و سفیر سابق ایران در واتیکان که به تازگی در اثر کرونا مرحوم شده‌اند، وارد برزخ شده تقاضای ملاقات دارند. گفتیم اول یک مراسم روبوسی با مرحوم آقای «دکتر» کردان داشته باشد. اگر ایشان بعد از روبوسی علایم بالینی نداشت و بیمار نشد، ترتیب ملاقات داده شود. آقای کردان زنگ زد و شکایت می‌کرد که ما داریم از ایشان به عنوان محیط کشت ویروس استفاده می‌کنیم. قول مساعد دادیم به دانشگاه آزاد واحد برزخ جنوب دستور بدهیم به ایشان مدرک دکترا بدهد. راضی شد و تشکر فراوان کرد.

از برزخ چین مرحوم آقای مائو تسه تونگ در پیامی پیشنهاد داده بودند با توجه به پیشرفت‌های مثال‌زدنی اخیر ایران و چین در زمینه کرونا، همکاری‌های دو کشور در زمینه گسترش فرهنگ کرونایی، کروناپذیری، کرونامداری، و پیشبرد جنبه‌های استراتژیک کرونایی دو کشور افزایش یابد که دستور همکاری بسیار نزدیک و بدون ماسک دادیم و مقرر شد دو شهر ووهان چین و قم ایران به عنوان خواهران کرونایی به دنیا معرفی گردند.

XS
SM
MD
LG