لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۱۷

قاضی فدرال شکایت ستاد انتخاباتی ترامپ در پنسیلوانیا را رد کرد


شمارش آرا در ایالت پنسیلوانیا

یک قاضی فدرال در ایالت پنسیلوانیا شنبه شب شکایت ستاد انتخابات دونالد ترامپ برای جلوگیری از تایید میلیون‌ها رای پستی در این ایالت را رد کرده است.

قاضی ماتیو بران در حکمی نوشته است که شکایت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ برپایه استدلال‌هایی بدون اتکا به شواهد و اسناد و اتهاماتی مبتنی بر حدس و گمانه زنی ارائه شده است

به گزارش رادیو اروپای آزاد این قاضی فدرال تاکید کرده است، در ایالات متحده با این (استدلال ها) حتی نمی‌توان یک رای را بی اثر کرد، چه برسد به همه آرا ششمین ایالت پرجمعیت آمریکا.

قاضی ماتیو بران تصریح کرده است: مردم ما، قوانین و نهادهای ما بیشتر از اینها می خواهند.

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در صدد بود با این شکایت مانع صدور تاییدیه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت پنسیلوانیا شود.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ، در این ایالت با اختلاف ۸۰ هزار رای به پیروزی رسیده است.

شکایت در خصوص آرا پستی در ایالت پنسیلوانیا یکی دیگر از آخرین تلاشهای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات از طریق ده‌ها شکایت در دادگاه‌ها و دیگر اقدامات بی سابقه در این زمینه بود.

در همین زمینه، پات تومی، سناتور جمهوریخواه از ایالت پنسیلوانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد، دونالد ترامپ، از همه راهکارهای قانونی برای به چالش کشیدن انتخابات به طور کامل استفاده کرد.

سناتور پات تومی از دونالد ترامپ خواسته است به شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اذعان کند.

این سناتور جمهوریخواه در ادامه بیانیه خود به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات تبریک گفته است.

در همین حال رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ به طور رسمی خواستار بازشماری مجدد آرا در ایالت جورجیا شده است.

روز جمعه ایالت جورجیا نتیجه انتخابات در این ایالت را پس از بازشماری دستی آرا به طور رسمی تایید کرد.

ایالت جورجیا ۱۶ رای الکترال دارد. پیروزی جو بایدن در ایالت جورجیا از این لحاظ اهمیت دارد که این اولین بار است که یک نامزد دموکرات از سال ۱۹۹۲ تاکنون در این ایالت به پیروزی می‌رسد.

با تایید پیروز جو بایدن در انتخابات جورجیا تعداد آرای الکترال وی به ۳۰۶ رسید و دونالد ترامپ ۲۳۲ رای الکترال دارد. حد نصاب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کسب ۲۷۰ رای الکترال است.

دونالد ترامپ می‌گوید در انتخابات آمریکا تقلب شده است اما تا کنون اسناد و شواهدی در این زمینه ارائه نکرده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG