لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ تهران ۰۵:۰۳

سعد حریری از تشکیل کابینه جدید دولت لبنان خبر داد


سعد حریری به مردم لبنان وعده اصلاحات اقتصادی داده است

سعد حریری، نخست وزیر لنبان روز پنجشنبه ۱۱ بهمن از توافق بر سر تشکیل کابینه جدید دولت این کشور پس از هشت ماه رایزنی خبر داد.

سعد حریری در بیانیه ای ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل طولانی شدن تشکیل کابینه، نسبت به وضعیت اقتصادی لبنان ابراز نگرانی کرده است.

به این ترتیب بیش از هشت ماه ماه چانه‌زنی بر سر نحوه تقسیم پست‌های کابینه در نظام حکومتی لبنان که همواره دستخوش اختلاف و رقابت است به پایان رسید.

در همین حال، ترکیب کابینه جدید لبنان اعلام شد. جبران باسیل متحد حزب الله لبنان و داماد میشل عون، در پست وزیر امور خارجه لبنان ابقا شده است.

رویترز میگوید، الیاس بوصعب یک متحد میشل عون نیز در کابینه جدید لبنان وزیر دفاع ملی خواهد بود.

علی حسن خلیل کماکان در پست وزیر دارایی باقی خواهد ماند.

این سومین دولت به ریاست سعد حریری است که وعده داده اصلاحات اقتصادی ضروری برای بهبود وضعیت مالی حکومت را که شرط اصلی دریافت میلیاردها دلار کمک مالی برای افزایش رشد اقتصادی کشور است اجرا خواهد کرد.

مذاکرات در مورد ترکیب دولت وحدت ملی جدید پس از انتخابات اواسط اردیبهشت آغاز شد که در آن گروه حزب الله و متحدان آن به نسبت گذشته رای بیشتری به دست آوردند.

با وجودی که اقتصاد و نظام مالی لبنان در دوره‌های قبلی انسداد سیاسی از خود انعطاف نشان داده این اواخر نگرانی‌های سرمایه گذاران در بهای اوراق قرضه دولتی و هزینه بیمه استقراض و ورشکستگی مشهود بوده است.

منبع: خبرگزاری رویترز؛ ش.ر/خ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG