لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ تهران ۱۱:۴۱

محققان: قرنطینه احتمالاً جلوی مرگ ۳ میلیون نفر را در اروپا گرفت


نتیجه یک پژوهش جدید نشان می‌دهد قرنطینه سفت و سخت در اروپا، شامل بستن فروشگاه‌ها و مدارس احتمالاً جلوی مرگ بیش از ۳ میلیون نفر در این قاره را گرفته و شیوع کرونا را تحت کنترل درآورده است.

بر اساس مدل‌سازی که کالج سلطنتی لندن در مطالعات قرنطینه اعمال شده در ۱۱ کشور اروپایی انجام داده، می‌گوید محدودیت‌ها و تدابیر شدید، به‌ویژه در ماه مارس «تأثیری اساسی» در مهار شیوع کرونا تا اوایل ماه گذشته میلادی بر جای گذاشته است.

این پژوهش می‌گوید احتمالاً تا اوایل ماه مه، بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر در ۱۱ کشور اروپایی به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و اگر قرنطینه و محدودیت‌های سخت اعمال نمی‌شد، احتمالاً ۳.۱ میلیون نفر در اروپا از کرونا جان می‌باختند.

تاکنون شمار مبتلایان قطعی در اروپا ۲ میلیون نفر گزارش شده، اما مطالعات نشان می‌دهد بخش بزرگی از مبتلایان بدون اینکه عوارضی داشته باشند و حتی خود متوجه شوند، بهبود می‌یابند.

بدین ترتیب، تعداد مبتلایان واقعی بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است. این افراد اگرچه خود با عوارض کرونا مواجه نمی‌شوند، اما ناقل ویروس بوده و در صورت تماس با دیگران، آنها را آلوده به کرونا می‌کنند.

بر اساس آمارهای رسمی، شمار فوتی‌های قطعی از کرونا در اروپا به نزدیک ۱۸۰ هزار نفر رسیده است.

طی هفته‌های گذشته شمار مبتلایان جدید در اروپا به شدت کاهش یافته و روز گذشته، شنبه ۱۸ خرداد، به ۱۵ هزار نفر رسید که بیش از نیمی از آنها شهروند روسیه هستند.

شمار کل فوتی‌ها نیز به ۳۶۱ نفر رسید که بیش از یک سوم آنها از روسیه بوده است.

در ماه مارس و آوریل شمار فوتی‌ها در کشورهایی مانند اسپانیا، ایتالیا و فرانسه اوج گرفت و به صدها نفر در روز رسید، اما طی روز گذشته شمار فوتی‌های اسپانیا تنها یک نفر، ایتالیا ۵۳ نفر و فرانسه ۱۳ نفر بود.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG