لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۵۲

طرح دولت آمریکا برای تشکیل نیروی فضایی تا سال ۲۰۲۰


مایک پنس تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا خواند

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با اشاره به تهدید روسیه و چین، از جزئیات ایجاد نیروی فضایی ایالات متحده رونمایی کرد. این نیرو ششمین شاخه ارتش ایالات متحده خواهد بود که تا سال ۲۰۲۰ (دو سال دیگر) ایجاد خواهد شد.

مایک پنس تشکیل یک نیروی فضایی را فصلی تازه در تاریخ نیروهای مسلح آمریکا خواند و گفت این نیروی در راستای آمادگی برای «میدان جنگ بعدی» ایجاد می‌شود.

به گفته وی، روسیه و چین به شدت در حال کار برای توسعه توانایی‌های ضد ماهواره‌ای هستند و آمریکا باید در فضا برتری داشته باشد.

به گزارش رویترز، «نیروی فضایی» مسئولیت طیف وسیعی از قابلیت‌های نظامی ارتش آمریکا در فضا را به عهده خواهد داشت و از جمله این فعالیت‌های می توان به‌فعال کردن سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) و حسگرهای ردیابی موشکها اشاره کرد.

ایجاد نیروی فضایی نیاز به تایید کنگره آمریکا داد و برخی قانونگذاران این کشور از هزینه‌های چنین طرحی ابراز نگرانی کرده‌اند. به گفته معاون رئیس جمهور آمریکا، هزینه اولیه این طرح برای پنج سال، هشت میلیارد دلار برآورد شده است.

مایک پنس تأکید کرد، ایجاد نیروی فضایی برای مقابله با تهدید در حال ظهور در فضا است وکنگره می‌بایست اکنون برای تامین منابع مالی این طرح اقدام کند.

معاون رییس جمهوری آمریکا که در وزارت دفاع، پنتاگون، صحبت می‌کرد، همچنین اظهار داشت، نیروی فضایی ایده‌ای است که زمان تشکیل آن فرا رسیده است.

وی تصریح کرد : اکنون زمان نوشتن فصل بزرگ تازه‌ای در تاریخ نیروهای مسلح‌مانم فرا رسیده است، تا برای نبرد بعدی آماده شویم.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: از اقدامات دشمنان به روشنی می‌توان دید که‌ آنها همین حالا فضا را به یک منطقه جنگی تبدیل کرده‌اند و آمریکا در مقابل این چالش پا پس نخواهد کشید.

به گزارش آسوشیتدپرس، طرح پیشنهادی وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه به کنگره این کشور ارائه شده است.

با استفاده از گزارش‌های رویترز و آسوشیتدپرس؛ خ.ک

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG