لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۴۷

«دختر شایسته جهان»،این بار از آفریقای جنوبی‎


دمی لی نل پترز از آفریقای جنوبی

دمی لی نل پترز از آفریقای جنوبی، روز یکشنبه، به عنوان «ملکه زیبایی» یا «دختر شایسته جهان» انتخاب شد.

او ۲۲ ساله و فارغ التحصیل رشته مدیریت اقتصادی است و در جریان رقابت نهایی این مسابقات که در لاس وگاس برگزار شد ۱۹ نامزد دیگر برای این مقام را شکست داد.

به گزارش شبکه خبری ان بی‌سی، خانم نل پترز پس از کسب مقام ملکه زیبایی آفریقای جنوبی یکبار در کشورش قربانی سرقت مسلحانه شد و همین تجربه باعث شده تا به آموزش زنان برای دفاع از خود کمک کند.

او در بخشی از سخنان خود در آخرین مراحل رقابت «دختر شایسته جهان» در پاسخ به این سئوال که بزرگترین مشکل فعلی زنان در محیط کار چیست به نابرابری حقوق و دستمزد زنان و مردان اشاره کرد.

او گفت:«در برخی موارد زنان برای کار مساوی با مردان حدود ۷۵ درصد حقوق دریافت می کنند و به نظرم این عادلانه نیست.»

به گزارش رویترز،لاورا گونزالس از کلمبیا، هنرپیشه تازه کار در مقام دوم و داوینا بنت از جامائیکا با مدرک کارشناسی در رشته بازاریابی در مقام سوم قرار گرفتند.

مجری برنامه انتخاب «دختر شایسته جهان» امسال نیز مثل سالهای اخیر کمدین و مجری تلویزیونی آمریکايی استیو هاروی بود. استیو هاروی در مراسم ملکه زیبایی ۲۰۱۵ نام برنده رقابت را اشتباه اعلام کرد که موجب دردسر و انتقادهای فراوانی شد.

دمی لی نل پترز در بخش رقابت‌ها گفت:«دختر شایسته جهان زنی است که بر بسیاری از مشکلات و هراس‌ها غلبه می کند و از این طریق می تواند به بسیاری از زنان کمک کند تا آنها نيز بر هراس خود غلبه کنند.»

«او زنی است که از عهده هر کاری برمی آید و فکر می کنم که من دقیقا اینطور هستم.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG