لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۵۱

افطار در مقابل زندان اوین با فریاد «الله اکبر»


افطار خانواده بازداشت شدگان در مقابل زندان اوین
در حالی که همچنان وضعیت بسیاری از بازداشت شدگان پس از انتخابات در ایران نامشخص است ، اقدامات خانواده های این زندانیان برای پیگیری وضعیت وابستگانشان همچنان ادامه دارد.

روز شنبه با آغاز ماه رمضان برخی از خانواده ها تصمیم گرفتند تا با تجمع در مقابل زندان اوین روزه خود را افطار کنند. به گزارش وب سایت های نزدیک به اصلاح طلبان از جمله «موج سبز آزادی» و«نوروز»، پیش از اولین افطار ماه رمضان خانواده های زندانیان مقابل زندان اوین اقدام به فریاد «الله اکبر» کردند.

همین منابع به نقل از فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده خبر دادند که برنامه افطار در مقابل زندان اوین در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

آقای تاج زاده از اعضای شورای مرکزی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، پس از آغاز اعتراض های گسترده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شد.

این در حالی است که روزهای اخیر برخی مسولان قضایی وعده آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی و مطبوعاتی پیش از آغاز ماه رمضان را داده بودند. حتی در این بین وثیقه چند تن از این زندانیان نیز تودیع شد، که ظاهرا از آزادی شان خبری منتشر نشده است.

محمدرضا جلایی پور، صادق نوروزی و سمیه توحیدلو سه زندانی هستند که به رغم دستور معاون امنیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران و تودیع وثیقه آزاد نشده اند. این در حالی است که قرار بازداشت مهسا امرآبادی به وثیقه تبدیل شده و خانواده این روزنامه نگار با تودیع وثیقه، امیدوار بودند وی پیش از ماه رمضان آزاد شود.

عدم تحقق وعده آزادی برخی از فعالان سیاسی و مطبوعاتی در حالی روی می دهد که محمد ملکی، نخستین رئیس دانشگاه تهران نیز دیروز در شرایطی از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد که به دلیل بیماری و دوره درمانی که می گذراند در منزل شخصی اش بستری بود.
XS
SM
MD
LG