لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ تهران ۰۸:۳۳

درفشان: پرونده نسرین ستوده به دادگاه انقلاب رفت


پیام درفشان، وکیل مدافع نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که در زندان به سر می‌برد، روز شنبه ۲۴ آذرماه گفته است کیفرخواست پرونده موکلش صادرو به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، پیام درفشان گفته است: کیفرخواست پرونده موکلم در شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت صادر و برای رسیدگی به شعبه ۲۸دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارسال شده است.

وی اضافه کرده است: برخی اتهامات موکلم در شعبه بازپرسی منع تعقیب خوردند و برخی اتهامات دیگر اضافه شدند که بعد از مطالعه پرونده در شعبه دادگاه می توان اطلاعات دقیق داد.

پیام درفشان تصریح کرده است :«نسرین ستوده دو پرونده مطرح در دادسرای امنیت داشت که یک پرونده مربوط به شکایت بازپرس دادسرای کاشان از اوست و پرونده دیگر نیز تحت عنوان اتهامی عضویت در کمپین لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام) تشکیل شده است.»

این در حالی است که به گفته پیام درفشان، نسرین ستوده با حکم غیابی قاضی شعبه ۲۸ به پنج سال زندان محکوم شده است و هم اکنون در حال گذراندن این محکومیت است.

آقای درفشان می‌گوید، در این پرونده اتهامات ستوده طبق کیفرخواست صادره، تبلیغ علیه نظام و اهانت به رهبری بود اما شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام جاسوسی برای موکلم، حکم صادر کرده است.

وی گفت: وقتی هم به این موضوع اشاره کردیم، دادیار اجرای احکام دادسرای اوین طی نامه ای به رئیس دادگاه اعتراض و اعلام کرد که حکم با کیفرخواست تطبیق ندارد اما قاضی پرونده پاسخ داد که از نظر دادگاه، اتهام نسرین ستوده جاسوسی است.

نسرین ستوده ۲۳ خردادماه بازداشت شد.

خانم ستوده پیشتر در سال ۱۳۸۹ نیز بازداشت شد کهبه شش سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد. نسرین ستوده پس از تحمل سه سال زندان در سال ۱۳۹۲ آزاد شد.

با استفاده از گزارش ایرنا؛ خ

دیدن نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG