لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۵۰

بنیامین نتانیاهو به بیمارستان منتقل شد


گفته می شود بنیامین نتانیاهو از دو هفته پیش بیمار است.

سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، سه شنبه هفتم فروردین گفته است، آقای نتانیاهو به دنبال تب شدید و سرفه‌های مکرر برای آزمایشات پزشکی به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش رویترز، دیوید بیکر گفته است، پزشک معالج بنیامین نتانیاهو معتقد است که بیماری دو هفته پیش وی همچنان ادامه داشته و وی به طور کامل سلامتی خود را به دست نیاورده است. به همین دلیل تصمیم گرفته شد برای انجام آزمایشات بیشتر آقای نتانیاهو در بیمارستان بستری شود.

طبق این گزارش بنیامین نتانیاهو، ۶۸ ساله، اواسط ماه مارس بیمار شد و به مدت پنج روز تمام برنامه های خود را لغو کرد.

سخنگوی نخست وزیر اسرائیل اضافه کرده است: آقای نتانیاهو پس از آن که دو هفته پیش بیمار شد به طور کامل استراحت نکرد و به همین دلیل بیماری وی تشدید شد.

در حالی خبر بیماری بنیامین نتانیاهو منتشر شده است که طی هفته های اخیر وی در سه پرونده مرتبط با فساد مورد بازجویی قرار گرفته است.

روز دوشنبه بنیامین نتانیاهو، همسر و یکی از پسران آنها از سوی بازجویان ستاد مبارزه با فساد در پلیس اسرائیل مورد بازجویی قرار گرفتند.

این نهمین جلسه بازجویی پلیس از نخست وزیر به عنوان «مظنون» در سه پرونده فساد ودومین دور تحقیقات پلیس از او در پرونده موسوم به «چهار هزار» بود.

به گزارش رسانه های اسرائیل، در این پرونده که از آن با نام «والا- بِزِک» نیز یاد می‌شود، آقای نتانیاهو «مظنون» است که زمانی که با حفظ سمت نخست‌وزیری وزیر ارتباطات نیز بود، امتیازاتی را به شرکت مخابراتی «بِزِک» در روند خصو‌صی‌سازی داد تا آنها در پورتال اصلی خود به نام «والانیوز» پوشش خبری مثبت از نخست وزیر و خانواده اش داشته باشند.

پلیس اسرائیل از چند هفته پیش شماری از مقامات ارشد و از جمله رییس پیشین ستاد انتخاباتی و دو تن از مشاوران آقای نتانیاهو را در ارتباط با پرونده «چهار هزار» بازداشت موقت کرد.

سه نفر از این بلندپایگان بازداشت‌شده، از جمله نیر حفتز، با امضای توافق با پلیس، ابراز آمادگی کردند علیه نخست وزیر و همسرش شهادت بدهند تا خودشان از مجازات احتمالی در امان بمانند.

با استفاده از گزارش های رویترز و رادیو فردا؛ خ.ک

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG