لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۴۲

«توافق قانونگذاران آمریکایی» برای جلوگیری از تعطیلی مجدد دولت فدرال


سناتور ریچارد شلبی، رئیس کمیته تخصیص بودجه از توافق تازه خبر داده است. (عکس از آرشیو)

گزارش ها حاکی است که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا در «اصول» بر سر تامین بودجه دولت فدرال و جلوگیری از تعطیلی دوباره به توافق رسیده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ریچارد شلبی، سناتور جمهوری‌خواه و نیتا لوی، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان، دو تن از مذاکره کنندگان برای جلوگیری از تعطیلی دولت، خبر دستیابی به این توافق را اعلام کردند.

نشست مذاکره کنندگان دوشنبه ۲۲ بهمن پشت درهای بسته برگزار شد.

طبق این گزارش، مذاکرات دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا در روز شنبه و یکشنبه به دلیل اختلاف بر سر کاهش مراکز بازداشت و نگهداری مهاجران غیرقانونی با بن بست مواجه شده بود، اما مذاکره کنندگان شامگاه دوشنبه توانستند این مساله را حل کنند. گفته می‌شود دموکرات‌ها از برخی از خواسته‌های خود درباره مهاجران صرفنظر کردند.

در حالی که چهار روز به پایان ضرب الاجل برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال باقی مانده است، اکنون این طرح نیازمند حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری است تا از تعطیلی مجدد دولت جلوگیری شود.

در حالی که گفته می‌شد در طرح تازه بودجه‌ای برای ساخت دیوار مرزی مکزیک اختصاص نیافته است، یک دستیار در کنگره آمریکا به رویترز گفت، در طرح توافق شده یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار برای ساخت ۵۵ مایل مانع فلزی در مرز با مکزیک اختصاص خواهد یافت.

این میزان از بودجه بسیار کمتر از بودجه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار درخواستی دونالد ترامپ برای ساخت ۲۰۰ مایل دیوار مرزی است. این در حالی است که بودجه تازه به ایجاد موانع فلزی و نه ساخت دیوار اختصاص یافته است.

اختلاف دونالد ترامپ و دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک باعث شده بود تا بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا به مدت ۳۵ روز تعطیل شوند.

در صورتی که قانونگذاران آمریکایی بر سر طرح امنیت مرزی به توافق نرسند بار دیگر صدها هزار کارمند دولت فدرال بیکار خواهند شد و یا مجبور می‌شوند بدون حقوق کار کنند.

با استفاده از رویترز و آسوشیتدپرس؛ خ/ت
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG