لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۱۹

ترامپ از بازگشایی دولت به مدت سه هفته خبر داد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا (عکس آرشیو)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه از بازگشایی دولت فدرال بر اساس توافق با اعضای کنگره خبر داد.

دونالد ترامپ که در کاخ سفید صحبت می کرد، اظهار داشت، براساس این توافق بودجه موقتی برای بازگشایی دولت به مدت سه هفته اختصاص خواهد یافت.

وی اضافه کرد، جمهوری‌خواهان و دموکرات ها در سه هفته آینده با حُسن نیت درباره اختصاص بودجه دولت و ساخت دیوار مرزی مذاکره خواهند کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بر ضرورت ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرد.

دونالد ترامپ گفت: درصورتی که تا ۱۵ فوریه کنگره بر سر ساخت دیوار به توافقی نرسد من از قدرت اضطراری استفاده خواهم کرد یا دولت فدرال دوباره تعطیل خواهد شد.

اعضای سنای آمریکا روزگذشته دو طرح مورد حمایت جمهوریخواهان و دموکرات‌ها برای پایان دادن به تعطیلی بخشی از دولت فدرال را رد کردند.

ابتدا طرح مورد حمایت دونالد ترامپ برای بازگشایی دولت فدرال نتوانست حمایت اعضای سنای آمریکا را کسب کند. سپس طرح مورد حمایت دموکرات‌ها به رای گذاشته شد. این طرح نیز از کسب حمایت اکثریت لازم سنا بازماند.

اختلاف دونالد ترامپ و دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک باعث شدهبود تا تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا وارد سی و پنجمین روز خود بشود. آقای ترامپ خواهان اختصاص بودجه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای ساخت این دیوار است. اما دموکرات‌ها با این درخواست مخالفند.

دونالد ترامپ دیروز پس از رد دو طرح پیشنهادی در سنا گفته بود که آماده است طرح پیشنهادی تازه رهبران جمهوریخواهان و دموکرات های سنا را مورد بررسی قرار دهد.

گفته می‌شود این تعطیلی باعث شده است تا ۸۰۰ هزار کارمند دولت سرکار نروند یا حقوقی بابت کار خود دریافت نکنند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۱۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG