لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۳۷

آمريکا در مورد «تهديدهای سايبری کره شمالی» برای جهان هشدار داد


سازمان ملل پارسال گزارشی منتشر کرد که بر اساس آن، کره شمالی با انجام عملیات‌های سایبری توانسته است دو میلیارد دلار سرقت کند و آن را برای برنامه تسلیحاتی خود به کار بگیرد.

سه وزارتخانه ایالات متحده همراه با اداره تحقیقات فدرال، اف‌بی‌ای، روز چهارشنبه ۲۷ فروردين با انتشار بيانيه مشترکی نسبت به تهديد ناشی از حملات سايبری کره شمالی هشدار داده و به طور مشخص بر خطر اين حملات برای شبکه مالی و بانکی بین‌المللی تاکيد کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارتخانه‌های خارجه، خزانه‌داری و امنيت ميهن آمريکا در بیانیه مشترک خود با اف‌بی‌آی تاکید کرده‌اند که تهدیدات سایبری کره شمالی متوجه همه جهان است و نه تنها ایالات متحده.

وزارت خارجه آمريکا در بخشی از اين بيانيه می‌گويد: «اقدامات سايبری زيان‌بار کره شمالی برای آمريکا و ساير کشورهای جهان خطرناک است و به طور مشخص برای ثبات و امنيت شبکه مالی و بانکی جهان يک تهديد جدی به حساب می‌آید. دولت آمريکا با رصد کردن اين اقدامات اخلال‌گرانه و بی‌ثبات کننده در عرصه سايبری، ضمن محکوم کردن آن با کشورهای هم‌پيمان خود همکاری نزديکی دارد».

اين بيانيه می‌افزايد: «همه حکومت‌های ديگر، نهادها و سازمان‌های حفاظت از شبکه اينترنت و عموم مردم بايد در اين زمينه هوشيار باشند و با همکاری يکديگر تهديدهای سايبری کره شمالی را خنثی کنند».

بیانیه یادشده حاوی توصیه‌هایی برای مقابله این نوع حملات است و مشخصات نهادهایی را ارئه می‌کند که می‌توانند در این زمینه کمک‌های اطلاعاتی و فنی بدهند.

نهادهای آمریکایی در این بیانیه عنوان کرده‌اند که کره شمالی با «اقدامات نامشروع خود از جمله جرایم سایبری» می‌خواهد منابع مالی برای «برنامه تولید سلاح‌های کشتار جمعی و موشکی خود» فراهم آورد و این کشور توانایی سرقت از موسسات اقتصادی را دارد.

دولت ایالات متحده سه سال قبل نیز به‌طور رسمی کره شمالی را متهم کرده بود که در حمله گسترده باج‌افزار «واناکرای» به شرکت‌ها، بانک‌ها، اداره‌ها، بیمارستان‌ها و دیگر نهادهای همگانی و دولتی در کشورهای مختلف جهان، نقش داشته‌ و میلیاردها دلار هزینه تحمیل کرده است.

بیانیه روز چهارشنبه سه وزارتخانه آمریکا و اف‌بی‌آی نیز به حملات سال ۲۰۱۷ باج‌افزار «واناکرای» اشاره می‌کند و از کشورهایی نظیر بریتانیا، کانادا، نیوزلند و استرالیا نام می‌برد که هدف این حملات قرار گرفته‌اند.

سازمان ملل متحد پارسال گزارشی منتشر کرد که بر اساس آن، کره شمالی با انجام عملیات‌های سایبری توانسته است دو میلیارد دلار سرقت کند و آن را برای برنامه تسلیحاتی خود به کار بگیرد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG