لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ تهران ۱۸:۱۱

رویترز: کره شمالی ۱۴۷.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال را پولشویی کرد


خبرگزاری رویترز می‌گوید که ناظران تحریم‌های سازمان ملل متحد در گزارش محرمانه‌ای عنوان کرده‌اند که کره شمالی پس از سرقت ۱۴۷.۵ میلیون دلار از صرافی ارزهای دیجیتال، این مبلغ را در ماه مارس امسال از طریق پلتفرم «تورنادو کش» پول‌شویی کرد.

به نوشته رویترز، این ناظران سازمان ملل روز جمعه در سندی به شورای امنیت اطلاع داده‌اند که آنها در حال تحقیق درباره ۹۷ مظنون اهل کره شمالی هستند که در حملات سایبری به شرکت‌های ارزهای دیجیتال در خلال سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۴ احتمالا دست داشته‌اند، حملاتی که در مجموع منجر به سرقت ۳.۶ میلیارد دلار شده است.

این حملات شامل حمله سایبری اواخر سال گذشته میلادی می‌شود که ۱۴۷.۵ میلیون دلار از صرافی ارزهای دیجیتال اچ‌تی‌ایکس به سرقت رفت و در نهایت این مبلغ ماه مارس امسال پولشویی شد.

کارشناسان سازمان ملل با استناد به گزارش‌های کشورهای عضو سازمان ملل و شرکت‌های خصوصی گفته‌اند که کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند «درآمد قابل‌توجهی» برای پوینگ‌یانگ ایجاد می‌کنند.

کره شمالی که به طور رسمی به عنوان جمهوری دموکراتیک خلق کره شناخته می‌شود، از سال ۲۰۰۶ تاکنون تحت تحریم‌های سازمان ملل قرار دارد و این تحریم‌ها در طول سال‌ها با هدف کاهش بودجه برای برنامه‌های موشکی و هسته‌ای این کشور تشدید شده است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن/ک.ر
XS
SM
MD
LG