لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۸:۳۷

پرستار آلمانی قاتل ۸۷ بیمار به حبس ابد محکوم شد


نیلز هوئگل، پرستار آلمانی ۴۲ ساله را متهم به قتل ۸۵ بیمار

دادگاهی در شهر اولدنبرگ آلمان روز پنجشنبه ۱۶ خرداد نیلز هوئگل یک پرستار آلمانی ۴۲ ساله را به جرم قتل ۸۵ بیمار که سن آنها بین ۳۴ تا ۹۶ سال بوده به حبس ابد محکوم کرد. او قبلا در یک پرونده دیگر به جرم دو قتل محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای هوئگل بوسیله تزریق مقدار زیادی داروی قلبی و سایر داروها به بیماران خود آنها را دچار ایست قلبی می کرد چون از احساس ناشی از به هوش آوردن آنها لذت می برد.

در برخی موارد موفق می شد آنها را به هوش بیاورد ولی حداقل در ۸۷ مورد بیماران جان خود را از دست دادند. او با ارتکاب ۸۷ مورد قتل پرقربانی‌ترین قاتل زنجیره‌ای آلمان معاصر است.

او بین سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ در بیمارستانی در شهر اولدنبرگ و چند سال بعد هم در بیمارستانی در شهر دلمنهورست مشغول به کار بود. به گزارش خبرگزاری آلمان قتل بیماران در فاصله سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ روی داده است.

نیلز هوئگل در سال ۲۰۱۵ به جرم ارتکاب دو قتل و دو مورد اقدام به قتل به حبس ابد محکوم شد و در حال حاضر در زندان است.

در نظام قضایی آلمان دوران حبس مربوط به احکام جداگانه به هم افزوده نمی شوند ولی قاضی دادگاه روز پنجشنبه در حکم خود گفت با توجه به «شدت» جرایم آقای هوئگل او قطعا پس از یک دوره ۱۵ ساله که معمولا در مورد محکومان به حبس ابد اجرا می شود در زندان باقی خواهد ماند.

نیلز هوئگل در محاکمه اول اعتراف کرده بود چون از به هوش آوردن بیماران لذت می برده حدود ۹۰ بیمار در بیمارستان دلمنهورست را عمدا دچار ایست قلبی کرده بود. او در بازپرسی‌های بعدی به قتل بیماران در بیمارستان اولدنبرگ نیز اعتراف کرد.

دادستانی و پلیس پرونده پزشکی بیش از ۵۰۰ بیمار را بررسی کرده و ۱۳۴ جسد را در ۶۷ قبرستان نبش قبر و کالبد شکافی کردند. در پایان تحقیقات به این نتیجه رسیدند که متهم از داروهای گوناگونی برای به هوش آوردن بیماران استفاده کرده و تمامی این موارد را آگاهانه انجام داده است.

دادستانی اعلام کرد که بسیاری از این افراد بیماری مزمن نداشته و در حال بهبود و بازیافت سلامتی خود بودند.

در نظام قضایی آلمان اعتراف به جرم با هدف تخفیف مجازات وجود ندارد ولی نیلز هوئگل در طول محاکمه که هفت ماه طول شید به ۴۳ قتل اعتراف، با ۵ مورد مخالفت و ادعا کرد که ۵۲ مورد دیگر را به خاطر نمی آورد.

یک متخصص روانشناسی در شهادت به دادگاه گفت هر چند نیلز هوئگل دچار نوعی نارسایی‌های روحی است ولی برای محاکمه و طی کردن دوران حبس از نظر روحی- روانی شرایط لازم را دارد.

با استفاده از گزارش خبرگزاری فرانسه؛ ش.ر

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG