لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۲۱

انتقاد شيعيان لبنان از سياست حزب الله


در ماه های اخیر شیخ حسن نصرالله رهبر شیعیان لبنان مورد انتقاد شدیدی قرار دارد

پس از برخی روحانيان سرشناس شيعه که سياست های رهبر حزب الله، شيخ سيد نصرالله را به زير سوال برده بودند، احمد الاسد رهبر حزب کفايت نيز حزب الله و پيروی اش از سياست های جمهوری اسلامی ايران را مورد انتقاد قرار داد.


احمد الاسد که به مناسبت عاشورای حسينی صحبت می کرد گفت: «شيعيان لبنان ديگرحاضر نيستند از کسانی که به نام تشيع نظرات وارداتی شان را می خواهند به آنها تحميل کنند، پيروی کنند.»


به گفته رهبر کفايت «اکثريت شيعيان لبنان حاضر به پشتيبانی از کسانی که هدفشان به عقب باز گرداندن عقربه تاريخ و بازگشت به رسوم و شيوه های قرون وسطايی است، نيستند.»


احمد الاسد خطاب به رهبر حزب الله گفت شيخ نصرالله چرا اين چنين کورکورانه از رهبران تهران پيروی می کنی؟

عقب گرايی برخی از رهبران شيعه به گفته احمد الاسد، با آنچه جامعه شيعيان لبنانی در هزاره سوم که شخصيت های بارز، فرهنگی، علمی، رسانه ای و ادبی و هنری را در بر می گيرد، همخوانی ندارد و بنابراين محکوم به شکست است.


رهبر کفايت در ادامه افزود: «شهيدان لبنان فرزندان امام حسين اند و در پيروی از مکتب او شجاعانه در برابر کسانی که خواهان به زنجير کشيدنشان هستند، مقاومت خواهند کرد.»


احمد الاسد در ادامه سخنرانی خود رهبر حزب الله را مخاطب قرار داد و گفت: «شيخ نصرالله چرا اين چنين کورکورانه از رهبران تهران پيروی می کنی؟ چرا منافع لبنان را قربانی منافع جمهوری اسلامی ايران کرده ای؟ چرا شيعيان لبنان را به بازيچه دست بيگانگان تبديل ساخته ای؟»


در پايان رهبر حزب کفايت از حزب الله خواست منافع لبنان را هدف مبارزات سياسی اش قرار دهد و دست از لجبازی بردارد و« با دولت قانونی فواد سينيوره برای خروج از بحران کنونی همکاری کند.»


XS
SM
MD
LG