لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۳۸

دفتر تحکیم وحدت در باره «نابسامانی فرهنگی» هشدار داد


اعتراض دانشجویان در سخنرانی محمود احمدی نژاد

دفتر تحکيم وحدت، جنبش سراسری دانشجويی ايران در بيانيه روز شنبه ۲۳ دی ماه، در باره «نابسامانی وضعيت فرهنگی، علمی و رفاهی دانشگاههای کشور» هشدار داد.


در بيانيه با اشاره به «اُفت کيفيت دانشگاه های ايران در سطح جهانی ،متهم شدن دولت نهم به پنهان کاری، کاسته شدن از بودجه دانشگاه ها به رغم افزايش ۴۲ در صدی ورودی دانشجويان، فعاليت بی سابقه کميته های انضباطی در محروم کردن دانشجويان فعال از تحصيل، محروم کردن دانشجويان ستاره دار از ادامه تحصيل، انحلال سازمان های دانشجويی ناهمراه با حکومت، رواج گسترده اعتياد و خودکشی در ميان دانشجويان، و انتصاب افراد ناصالح در مقام مديريت دانشگاه ها»، ابراز اميدواری شده است که استادان و دانشجويان، «هم صدا» شوند و به وضع موجود پايان بدهند.


راه برون رفت از وضعيت کنونی عوض کردن مسوولان و ايجاد تغيير و نحول های لازم است
علی نيکونسبتی

از نظر علی نيکو نسبتی فعال دانشجويی، مشکلات موجود نتيجه سياست های وزير علوم و معاونان و روسای دانشگاه ها است که از سوی دولت نيز حمايت می شود.


راه برون رفت از وضعيت کنونی به گفته آقای نيکونسبتی، عوض کردن مسوولان و ايجاد تغيير و نحول های لازم است.


او می گويد: «به سياست های دولت های گذشته هم انتقادهای اساسی وارد بوده، اما به هر حال زمينه های مثبتی هم در سياست های گذشته وجود داشت که اکنون از بين رفته است.»


اين فعال دانشجويی می گويد مانند همه کشورهای جهان، دانشگاه ها بايد از استقلال برخوردار باشند و «اين تنها راه برون رفت از بحران کنونی است.»


XS
SM
MD
LG