لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۰۳

برنامه حقوق بشر: وضعيت عباس لسانی


عباس لسانی فعال سیاسی در جریان ناارامی های پس از توهین به ترک زبانان دستگیر شد

در برنامه حقوق بشر راديو يازدهم بهمن، امير آرمين به وخامت وضع عباس لسانی زندانی سياسی در زندان اردبيل پرداخته و گفتاری در باره الگو برداری جمهوری اسلامی از طالبان و تلاش برای ايجاد وزارتخانه امر به معروف دارد.


در اين برنامه همچنين گزارشی از فعال شدن دادگاه بين المللی لاهه برای محاکمه يک جنگ سالار کنگويی به اتهام استفاده از نوجوانان به عنوان سرباز، ارايه شده است.


عباس لسانی فعال آذربايجانی که در زندان اردبيل دوران زندانی خودرا می گذراند بنا به اظهارات همسر و نزديکانش در اعتراض به بدرفتاری مقام های زندان اردبيل يک اعتصاب غذای يکماهه را پشت سر گذاشته بود.


آقای لسانی فر روز ۳ شنبه، در پی حضور و در خواست شماری از فعالان آذربايجانی در زندان، به اعتصاب غذا پايان داد. با اين حال وضعيت سلامت او نامناسب است.


اکبر لکستانی فعال سياسی در آذربايجان می گويد که عباس لسانی در ارتباط با ناارامی های ناشی از توهين به ترک زبانان ايران بازداشت و به يک سال زندان محکوم شد.


او در هنگام سپری کردن مدت زندان، از مقام های زندان اردبيل درخواست مرخصی کرده بود که به گفته وی، حق هر زندانی است.


آقای لکستانی می گويد اما با درخواست مرخصی عباس لسانی مخالفت شد و او در اعتراض، دست به اعتصاب غذا زد.


اکبر لکستانی به مسعود ملک از راديو فردا می گويد مجامع حقوق بشری، نسبت به سرنوشت اين زندانی و وضعيت نا بسامان او بی توجهی می کنند و انتقاد اکبر اعلمی نماينده تبريز در مجلس، بر رفتار مقام های زندان هم بی تاثير بوده است.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG