لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۲۰

بخشی از متن موسيقی تيتراژ جشنواره سان رمو می گويد: «سان رمو، سان رمو است و کاری هم نمی توان کرد».


به نظر می رسد ماجرا به راستی هم چنين باشد زيرا اعتراض ها و مخالفت های کليسای کاتوليک و اسقف آلبرتو ماريا کارجو Alberto Maria Careggio به دليل محتوای «غير اخلاقی» اين موسيقی به جايی نرسيد.


اگر اسقف سان رمو دعوت برای حضور در تاتر آريستون Teatro Ariston ، محل برگزاری جشنواره را رد کرد، بيش از يک سوم ايتاليايی ها شب گذشته لحظه ای تلويزيون را که اين جشنواره را به طور مستقيم پخش می کرد ترک نکردند.


ترانه ای که اسقف شهر سان رمو و کليسای کاتوليک آن را بيش از ديگر ترانه ها غير اخلاقی می دانند توسط دبير موسيقی دبيرستانی در شهر ويچنزا Vicenza به نام پاتريزيو بآاو Patrizio Baù سروده شده و توسط خود او نيز چهارشنبه شب اجرا خواهد شد.


اسقف سان رمو می گوید وقتی این چنین متن هايی آن هم توسط دبيری که با دانش آموزان سروکار دارد به رشته تحرير در می آيد، آن وقت نبايد انتظار داشت نوجوانان دست به اعمال خشن و غير اخلاقی نزنند

بخشی از اين ترانه که «دلگی» نام دارد، از اين قرار است: «در غذا و سکس زياده روی از هر نوعش مجاز است زيرا انسان نمی تواند و نبايد هم جلوی خود را بگيرد.»


اسقف سان رمو معتقد است که وقتی چنين متن هايی آن هم توسط دبيری که با دانش آموزان سروکار دارد به رشته تحرير در می آيد، آن وقت نبايد انتظار داشت نوجوانان دست به اعمال خشن و غير اخلاقی نزنند.»


اگر شاعر ايتاليايی سعی دارد با اسقف سان رمو درگير بحث و جدل شود، آنا Ana خواننده گروه آمريکايی اسکيور سيسترزScissor Sisters که يکی از گروه های بين المللی ميهمان اين جشنواره است به خبرنگاران گفت: «هرگونه سانسوری، يک پديده فاشيستی است.»


خواننده اين گروه پنج نفری گفت: «باید به این اسقف گفت که او هم ثمره سکس پدر و مادرش است و نبايد سکس بين دو انسان را غير اخلاقی بداند».


متن ترانه ها تنها علت جنجال حاکم بر اين جشنواره نيست. چهارشنبه يکی از نمايندگان اپوزيسيون در پارلمان، دولت را برای پاسخگويی به پرسشی در رابطه با حق الزحمه يک ميليون يورويی يکی از مجريان اين جشنواره، به پارلمان فرا خواند.


اين مجری سوييسی تبار ميشل هون زيگر Micelle Hunziger يکی از محبوب ترين چهره های تلويزيونی در ايتاليا است که چند سالی هم همسر اروس رامازوتتی Eros Ramazzotti خواننده معروف ايتاليايی که با پيروزی در سان رمو به شهرت رسيد، بود.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG