لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۵۶

ابراز آمادگی یک مقام مجلس نمایندگان آمریکا برای سفر به تهران


عضو بلند پایه کنگره آمریکا می گوید حاضر است به همراه هیاتی به تهران برود

تام لانتوز رييس کميته روابط خارجی مجلس نمايندگان آمريکا روز چهارشنبه ۱۷ ژانويه گفت حاضر است به همراه هياتی برای مذاکره به ايران برود.


تام لانتوز نماينده دمکرات از ايالت کاليفرنيا که در کميته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمريکا سخن می گفت افزود مقام های ايرانی تا کنون از دادن رواديد به نمايندگان کنگره آمريکا خودداری کرده اند.


او افزود آنها هم در مانع تراشی بر سر راه گفت و گو با ايالات متحده آمريکا تقصير کار هستند.


آقای لانتوز گفت: «حاضرم در هر زمانی، هياتی را از طرف کميته روابط خارجی مجلس نمايندگان به تهران ببرم و راجع به همه مسايل بدون هيچ قيد و شرطی صحبت کنم».


حاضرم در هر زمانی، هياتی را از طرف کميته روابط خارجی مجلس نمايندگان به تهران ببرم و راجع به همه مسايل بدون هيچ قيد و شرطی صحبت کنم

در اين جلسه همچنين مادلن آلبرايت وزير امور خارجه پيشين آمريکا در زمان بيل کلينتون گفت: «جمهوری اسلامی در منطقه بيش از همه از جنگ عراق بهره برده است».


با اين حال خانم آلبرايت افزود ايالات متحده آمريکا بايد «بدون هيچ قيد و شرطی»، با ايران به مذاکره بنشيند.


او افزود در اين بحثی نيست که ايران در عراق نقش مخربی بازی می کند و به فعاليت های هسته ای بحث انگيز خود ادامه می دهد. در اين شکی نيست که آقای احمدی نژاد به دور دنيا می چرخد و سخنان بی معنی بر زبان می آورد و قرارداد امضا می کند.»


با اين حال به گفته خانم آلبرايت، «ايالات متحده بايد با ايران به گفت و گو بنشيند.»


در هفته گذشته در همين کميته، جيمز ولزی رييس سابق سی آی اِی سازمان اطلاعات مرکزی فدرال آمريکا گفت پس از ۲۸ سال، ديگر گفت و گو با ايران اهميتی ندارد و تنها راه حل، تغيير رژيم ايران از راه های غير نظامی است.


XS
SM
MD
LG