لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۳۷

روایتی تازه و رابین هوودی که آنقدرها هم بچه مثبت نیست!


راسل کرو ۴۳ ساله پيش از اين در ۲۷ فيلم سينمايی و دو سريال تلويزيونی ايفای نقش کرده و بارها از سوی جشنواره های مختلف سينمايی و منتقدين سينما به خاطر بازی های درخشانش مورد تقدير قرار گرفته است.

چند ماه پيش خبر ساخت فيلم جديد راسل کرو، بازيگر استراليايی هاليوود با نام «ناتينگهام»، روايت جديدی از داستان محبوب رابين هوود، اعلام شد. در اين فيلم قرار است راسل کرو در نقش کلانتر ناتينگهام ظاهر شود.


به نوشته مجله سينمايی واريتی، طبق گفته ريدلی اسکات فيلمساز انگليسی، ساخت اين فيلم را وی به عهده خواهد گرفت.


فيلمسازان ديگری چون سام ريمی، جان ترتلتب و برايان سينگر نيز برای کارگردانی اين فيلم نامزد شده بودند. برايان گازار که فيلم موفق «ذهن زيبا» را تهيه کرده بود؛ ناتينگهام را تهيه خواهد کرد. و توليد آن را کمپانی يونيورسال به عهده خواهد داشت.


اين فيلم، چهارمين همکاری راسل کرو و ريدلی اسکات پس از سه فيلم، گلادياتور، سالی خوب و گانگستر آمريکايی خواهد بود.

با فيلم ناتينگهام، کرو و اسکات، ژانر کاملا متفاوتی را در سينما می آزمايند که در آن قاضی معروف جنگل شروود در داستان رابين هوود، با تغييراتی در شخصيت پردازی به نمايش گذاشته خواهد شد.در اين فيلم، شخصيت رابين هود کمتر پاکدامن و پرهيزکار نشان داده می شود و کلانتر جذابيت بيشتری نسبت به روايت اصلی اين داستان دارد.

در اين فيلم، شخصيت رابين هود کمتر پاکدامن و پرهيزکار نشان داده می شود و کلانتر جذابيت بيشتری نسبت به روايت اصلی اين داستان دارد. شخصيت ميد ماريان، معشوقه رابين هوود نيز تغييراتی خواهد کرد به طوری که او در مثلث عشقی ميان رابين هوود و کلانتر گرفتار خواهد شد.


ريدلی اسکات تاريخ شروع فيلمبرداری ناتينگهام را سال ۲۰۰۸، يعنی پس از فيلمبرداری فيلم Body of Lies که قرار است در آن لئوناردو دی کاپريو بازی کند، اعلام کرد.

نخستين فيلم در باره رابين هوود، فيلمی صامت و سی دقيقه ای بود که در سال ۱۹۱۲ ساخته شد. پس از آن و تا کنون بيش از بيست فيلم سينمايی و تلويزيونی با اقتباس از این داستان انگليسی ساخته شده است که در آن ها بازيگران مشهوری چون اليزابت تيلور، رابرت تيلور، دين مارتين، ادری هپبورن، فرانک سيناترا، سامی ديويس، شون کانری، کوين کاستنر و غيره بازی داشته اند.


در سال ۱۹۷۳ نيز والت ديسنی انيميشين معروفی از اين داستان ساخت که در آن نقش شخصيت های اين افسانه را حيوانات مختلف ايفا می کردند.


راسل کرو ۴۳ ساله پيش از اين در ۲۷ فيلم سينمايی و دو سريال تلويزيونی ايفای نقش کرده و بارها از سوی جشنواره های مختلف سينمايی و منتقدين سينما به خاطر بازی های درخشانش مورد تقدير قرار گرفته است.


او علاوه بر دريافت جايزه اسکار بهترين بازيگر مرد در سال ۲۰۰۰ به خاطر بازی در فيلم گلادياتور، در سال ۲۰۰۱ نيز برای بازی در فيلم ذهن زيبا جايزه گلدن گلوب را از آن خود کرد.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG