لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۵۳

مرکز علوم کالیفرنیا، یکی از بزرگترین و مجهزترین مراکز علمی و آموزشی جهان یکی از طبقه های وسیع خود را به برپایی نمایشگاهی بنام «جنگ ستارگان» اختصاص داده است.


در این محل قرار است دانش و نیروی تخیل با یکدیگر تلاقی کنند و تماشاگران که اغلب آنها را دانش آموزان و نوجوانان تشکیل می دهند بتوانند با شخصیت های رشته فیلم های معروف «جورج لوکاس» از نزدیک آشنا شوند.


این نمایشگاه بزرگ که در محوطه وسیعی در طبقه سوم «مرکز علوم کالیفرنیا» در شهر لس آنجلس برپا شده است، بیش از 80 قطعه لباس مخصوص و اشیا فضایی از شش فیلم «جنگ ستارگان» که شاهکار «جورج لوکاس» فیلمساز معروف هالیوود بشمار می رود را به اشکال گوناگون به نمایش گذاشته شده است.


در روزهای آخر هفته صدها داوطلب از میان هواداران وفادار «جنگ ستارگان» در لباس شخصیت های خیالی این فیلم ها بازدید کنندگان را به بخش های مختلف موزه راهنمایی می کنند

در روزهای آخر هفته صدها داوطلب از میان هواداران وفادار «جنگ ستارگان» در لباس شخصیت های خیالی این فیلم ها بازدید کنندگان را به بخش های مختلف موزه راهنمایی می کنند.


در میان اشیای مختلف این نمایشگاه، اتومبیل فضایی بدون چرخی که با فاصله چند سانتیمتری زمین حرکت می کند و در اولین صحنه نخستین فیلم از سری فیلم های «جنگ ستارگان» به نمایش درآمد و نیز خودروی مخصوص «لوک اسکای واکر» از اپیزود چهارم و لباس های «دارت ویدر» با همه شکوهمندی آن به نمایش گذاشته شده است.


اما نمایشگاه «جنگ ستارگان» در این بزرگترین مرکز علوم ایالت کالیفرنیا تنها بهانه ای است تا هزاران بازدید کننده جوان و نوجوان طرفدار این فیلم ها بتوانند ضمن بازدید از آن با آخرین یافته های علمی این مرکز نیز آشنا شوند.


«کن فیلیپ» از «مرکز علوم کالیفرنیا» معتقد است که: «سری فیلم های جنگ ستارگان چنان جزو جدا نشدنی از فرهنگ روزمره مردم شده است به نحوی که ما امروز میتوانیم با استفاده تبلیغاتی از آن به اهداف آموزشی خود دست یابیم و بازدید کنندگان را با آخرین تحولات علمی آشنا کنیم.»


نمایشگاه «جنگ ستارگان» نیز چون دیگر نمایشگاه های مرکز علوم کالیفرنیا از جنبه های قوی آموزشی برخوردار است که نتیجه همکاری «موزه علوم بوستن» و طراحان «لوکاس فیلم» شرکت فیلم سازی جورج لوکاس است.


این نمایشگاه که دوسال پیش برای نخستین بار در موزه علوم شهر بوستن بر پا شد از دو موضوع «آینده وسایل نقلیه» و «مردم و آدم های ماشینی» یا «رباط ها» تشکیل شده است.


در این دو موضوع مختلف، دست اندرکاران نمایشگاه نمونه هایی از تکنولوژی خیالی که در هر شش فیلم «جنگ ستارگان» به نمایش گذاشته شده و می تواند در آینده به حقیقت بپیوندند را مورد استفاده قرار داده اند.در بخش های مختلف نمایشگاه کارشناسان به سوالات بازدید کنندگان در مورد مسایلی چون سفرهای فضایی وسایل نقلیه پیشرو و علوم پزشکی در آینده پاسخ می دهند.


بازدیدکنندگان نیز خواهند توانست ضمن ساختن یک آدم ماشینی از نوع «آر2 دی 2» به آن راه رفتن و انجام چند کار کوچک دیگر را نیز یاد بدهند


XS
SM
MD
LG