لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۳۸

لحظه‌به‌لحظه: آخرین مناظره انتخاباتی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برگزار شد

سومین و آخرین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در لاس وگاس برگزار شد.


خلاصه

آخرین مناظره انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات،و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در حالی برگزار شد که نظر سنجی ها از پیشتازی خانم کلینتون در ایالت های کلیدی آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری حکایت می کنند.

رسانه های آمریکا می گویند، به دنبال انتشار نوار جنجالی اظهارات رکیک دونالد ترامپ درباره زنان و همچنین ادعاهای شماری از زنان درباره آزار جنسی توسط نامزد حزب جمهوریخواه موقعیت آقای ترامپ به واسطه این رویدادها صدمه دیده است . اما دونالد ترامپ این ادعاها را رد می کند و می گوید، قربانی بزرگترین تخریب سیاسی است و هدف این اقدامات «سازمان یافته» جلوگیری از پیروزی او در این انتخابات است.

این در حالی است که هیلاری کلینتون نیز نتوانسته است نگرانی ها در خصوص عملکردش در دوران وزارت امورخارجه آمریکا بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳به ویژه مساله استفاده از ایمیل و سرور شخصی را برطرف کند.

انتظار می رود ده ها میلیون آمریکایی این مناظره را به صورت زنده ببیند.

سی ان ان می گوید، هیلاری کلینتون بیشتر از دونالد ترامپ در این مناظره حرف زده است.

دونالد ترامپ در پاسخ مجری در خصوص این که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را خواهد پذیرفت، گفت: در آن زمان در موردش نظر خواهم داد.

گزارشگران رسانه هایی چون «سی ان ان» می گویند، از آنجا که پیش از انتخابات دونالد ترامپ نگفته که نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت، لحنش به گونه ای است که نشان می دهد که وی نتیجه انتخابات را در صورتی که به نفعش نباشد، نخواهد پذیرفت

مجری در خصوص وضعیت حلب پرسید و این که هیلاری کلینتون گفته است که از اجرای منطقه پرواز ممنوع دفاع خواهد کرد و این که ایا چنین اقدامی باعث رویارویی با روسیه نخواهد شد؟

هیلاری کلینتون گفت: اعمال منطقه پرواز ممنوع می تواند در سوریه جان بسیاری را نجات دهد. اما قبل از آن ما نیازمند مذاکره هستیم و به روسیه نشان دهیم گه در این موضوع جدی هستیم.

اما در مقابل دونالد ترامپ گفت: هیچ وقت کشور ما اینقدر توسط پوتین به بازی گرفته نشده بود.

دونالد ترامپ: پیروز واقعی عملیات موصل ایران است.

بیشتر

XS
SM
MD
LG