لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۵۹

پلیس استرالیا: تیراندازی به یک کارمند پلیس اقدامی تروریستی بود


حضور نیروها پلیس در محل حادثه تیراندازی.

مقامات دولت و پلیس استرالیا روز شنبه ۱۱ مهرماه گفته‌اند، حادثه تیراندازی در مقابل یک مقر پلیس در شهر سیدنی را با تروریسم مرتبط می‌دانند. در این تیراندازی یک کارمند امور مالی پلیس کشته شد.

به گزارش رویترز، یک پسر ۱۵ ساله عصر جمعه از فاصله نزدیک یک کارمند امور مالی پلیس را به هنگام ترک محل کار خود هدف قرار داد و به قتل رساند.

طبق این گزارش، این پسر ۱۵ ساله در درگیری و تبادل آتش با نیروهای پلیس کشته شده است.

اندور سیفیون، رئیس پلیس نیوساوث ولز، ضارب را یک کرد عراقی معرفی کرده که در ایران بدنیا آمده است.

رییس پلیس نیوساوث ولز گفته است: «معتقدیم که این فرد برای حمله انگیزه سیاسی داشته است و بنابراین اقدام او را با تروریسم مرتبط می‌دانیم.»

در همین حال این مقام پلیس دراسترالیا تاکید کرده است، این جوان ۱۵ ساله فاقد سابقه بوده و پلیس و منابع امنیتی از او‌ شناختی نداشته‌اند.

به گزارش رویترز، مقتول کورتیس چینگ نام داشته که دربخش امور مالی پلیس نیوساوث ولز کار می‌کرد.

در همین حال، مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا، از مردم این کشور خواست به دلیل چنین اقدامی، جامعه مسلمانان استرالیا را مقصر ندانند.

نخست وزیر استرالیا گفته است: به نظر می‌رسد این اقدام انگیزه‌های سیاسی داشته و اقدامی تروریستی بوده است.

مالکوم ترنبول همچنین گفته است:ما نباید برای اقدامی که در حقیقت کار درصد بسیار کوچکی از افراد خشونت طلب افراطی است، کل جامعه مسلمانان را متهم و مورد سرزنش قرار دهیم.

در آذرماه سال گذشته، محمدحسن منطقی،‌ پناهنده ۵۰ ساله ايرانی در استرالیا ملقب به هارون مونس، اقدام به گروگان‌گيری ده‌ها نفر در کافه «لینت» شهر سیدنی کرد و پس از آن در پی حمله نيروهای پليس به این کافه، همراه با دو تن از گروگان‌ها کشته شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG