لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۶:۳۶

«شش کشته در تیراندازی پلیس» به خودروی حامل افغان ها در کرمان


یک خانواده افغان (عکس آرشیو)

گزارش ها حاکی است که تیراندازی پلیس به یک کامیونت در حال فرار حامل افغان‌ها در کرمان٬ دست‌کم شش کشته و ۱۸ زخمی بر جا گذاشت.

وب‌سایت محلی «انار پرس» گزارش کرده که این کامیونت حامل افغان‌ها در جاده نوق- انار از سوی ماموران پلیس هدف تیراندازی قرار گرفت و در نتیجه آن٬ شش افغان کشته شدند.

این وب‌سایت همچنین از انتقال ۱۸ سرنشین زخمی این خودرو به بیمارستان شهر «انار» و «رفسنجان» خبر داده است.

«انار پرس» به نقل از شاهدان عینی نوشته که «تعدادی از مجروحان و کشته‌ شدگان ‌افغان را در بیمارستان انار دیده‌اند که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند.»

یکی از سرنشینان این کامیونت هم گفته «افغان‌ها از جیرفت در حال انتقال به یزد بودند» که از سوی ماموران پلیس مورد هدف قرار گرفتند.

سایت «انار ما» هم گزارش کرده این کامیون «حامل تعدادی زیادی از اتباع غیرمجاز افغان بود» که بی‌اعتنا به ایست پلیس٬ اقدام به فرار می‌کند و در جریان تعقیب و گریز واژگون می‌شود.

علیرضا پریور٬ معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان نیز در گفت‌و‌گو با وب‌سایت محلی «خانه خشتی» تیراندازی ماموران پلیس به این کامیونت را تائید کرده است.

آقای پریور گفته «قطعا گمان مامورین به این سو رفته است که کامیونی که تحت هیچ شرایطی حاضر به توقف نیست مشکل امنیتی داشته» و به همین خاطر اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

آن طور که این مقام پلیس گفته ماموران اقدام به تیراندازی به سمت لاستیک این خودرو کرده و در ‌‌نهایت موفق به متوقف کردن آن شده‌اند.

شهر «انار» در استان کرمان از جمله مناطق عبور و مرور افغان‌ها محسوب می‌شود. در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی از تیراندازی پلیس به خودرو‌های حامل افغان‌ها در سایت‌های محلی منتشر شده است.

رسانه‌های محلی همچنین گزارش‌های فراوانی از مرگ افغان‌ها در حوادث جاده‌ای در ایران منتشر کرده‌اند که علت بسیاری از این حوادث٬ بالا بودن تعداد سرنشینان خودرو‌ها بوده است.

افغان‌ها سال‌هاست به امید زندگی بهتر به ایران و بسیاری دیگر از کشور‌های اروپایی مهاجرت می‌کنند که در جریان این مهاجرت تعدادی از آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

XS
SM
MD
LG