لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۰۶

بوش پدر به «هیلاری کلینتون رای خواهد داد»


جرج اچ. دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری آمریکا در سال‌های ۱۹۸۹- ۱۹۹۳

گزارش‌ها حاکی است که جرج اچ. دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری آمریکا در سال‌های ۱۹۸۹- ۱۹۹۳ روز دوشنبه در یک نشست گفته است که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبربه هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات رای خواهد داد.

منابع نزدیک به خانواده بوش به «سی ان ان» گفته اند، جرج بوش پدر در یک نشست یک بنیاد خیریه در ایالت «میین» موضوع رای به هیلاری کلینتون را مطرح کرده است.

این در حالی است که دفتر خانواده بوش در پاسخ به پرسش «سی ان ان»، حاضر نشده در این زمینه اظهارنظر کند.

«سی ان ان» می گوید، رای دادن جرج بوش پدر، یک رییس جمهوری حزب جمهوریخواه به هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات، تحول مهمی در آستانه برگزاری مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری در هفته آینده است.

قرار است نخستین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوی خواه ۲۶ سپتامبر برگزار شود.

درحالی این خبر حمایت جرج بوش پدر از نامزد حزب دمکرات منتشر شده است که هنوز رییس جمهوری پیشین آمریکا به طور علنی این موضوع را مطرح نکرده است.

پیشتر خبر رای جرج بوش پدر به هیلاری کلینتون توسط یکی از اعضای خانوده «کندی» منتشر شده بود.

کاتلین کندی،فرزند رابرت اف. کندی و برادر زاده جان اف کندی، در فیس بوک خود با انتشار عکسی به همراه جرج بوش پدر نوشته بود: «رییس جمهور به من گفت به هیلاری رای خواهد داد.»

در واکنش به این اقدام کاتلین کندی، جیم مک گراث، سخنگوی بوش در بیانیه ای اعلام کرده بود: پرزیدنت بوش به عنوان یک شهروند عادی رای خود را در روز رای گیری به صندوق خواهد ریخت. او درخصوص انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر نخواهد کرد.

به گزارش «سی ان ان» نامزدی دونالد ترامپ باعث شکاف در بین شماری از نامزدهای پیشین حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری شده است.

میت رامنی، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ گفته است که دونالدترامپ شایسته ریاست جمهوری آمریکا نیست. این در حالی است کسانی مانند سناتور جان مک کین، نامزد حزب جمهوریخواه در سال ۲۰۰۸ بدون نام بردن از دونالد ترامپ گفته است که از نامزد حزب جمهوریخواه حمایت می کند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG