لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۱۷

هیلاری کلینتون، نامزدحزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری، روز چهارشنبه ضمن انتقاد از اظهارات دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه، در خصوص طرفداران حق مالکیت سلاح، آقای ترامپ را متهم به تحریک خشونت کرده است.

به گزارش رویترز، هیلاری کلینتون که در همایش انتخاباتی در آیووا صحبت می کرد، اظهار داشت: دوستان من، کلمات مهم هستند. اگر شما برای انتخابات ریاست جمهوری رقابت می کنید یا رییس جمهوری آمریکا هستید، کلمات می تواند عواقب و پیامدهای فوق العاده‌ای داشته باشد.

هیلاری کلینتون اضافه کرده است: دیروز، ما شاهد تازه‌ترین اظهارات دونالد ترامپ بودیم که هراز گاهی بیان می کند، که (این دفعه از) مرز عبور کرد.

نامزد حزب دمکرات رقیب جمهوریخواه خود را متهم کرده که در این اظهارات «خشونت» را دامن زده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ در واکنش در مصاحبه با شبکه خبری «فاکس نیوز» تصریح کرده است که اشاره او به لابی قدرتمند طرفداران مالکیت اسلحه بود.

دونالد ترامپ روز سه شنبه در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر ویلمینگتن گفته بود، درصورت پیروزی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری، او شانس تعیین قاضی برای دیوان عالی را به دست می آورد که در نهایت دمکرات‌ها تعداد بیشتری قاضی در دیوان عالی خواهند داشت و به همین دلیل می توانند این اصل را به خطر بیاندازد.

دونالد ترامپ گفته است: هیلاری کلینتون می خواهد متمم دوم را لغو کند. بهرحال اگر او (رییس جمهور) شود، قاضی (بعدی دیوان عالی) را او انتخاب خواهد کرد، شماحاضران نمی توانید کاری بکنید، نمی دانم، شاید طرفداران متمم دوم کاری بکنند و این را می‌توانم به شما بگویم که روز بسیار ناگواری خواهد بود.

این اظهارات دونالد ترامپ واکنش گسترده دمکرات‌ها را درپی داشت.

در همین حال یک منبع مطلع به شبکه «سی ان ان» گفته است، پس از این اظهارات دونالد ترامپ، اعضای سازمان پلیس مخفی با دونالد ترامپ صحبت کرده اند.

یکی از وظایف سازمان پلیس مخفی محافظت از مقام‌های سیاسی و همچنین نامزدها انتخابات ریاست جمهوری است.

در همین حال، اما پل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و بلندپایه‌ترین مقام انتخابی حزب جمهوری‌خواه درباره اظهارات تازه دونالد ترامپ گفته است: «به نظر می‌رسد لطیفه‌ای است که بد بیان شده است. امیدوارم آنها خیلی سریع این موضوع را روشن کنند. هیچگاه در مورد این مسائل نباید شوخی کرد».

به گزارش «سی ان ان» اظهارات اخیر دونالد ترامپ بیشتر به این دلیل بحث برانگیز شده که او از خانم کلینتون به دلیل مساله ای انتقاد کرد که مواضع نامزد حزب دمکرات در خصوص متمم دوم قانون اساسی نیست.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG