لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۱۳

برف و کولاک فعالیت‌ها در واشینگتن و نیویورک را مختل کرد


خیابان سیزدهم نیویورک.

با ادامه برف و بوران در شرق آمریکا در روز شنبه سوم بهمن ماه، کلیه فعالیت‌های در شهرهای واشینگتن نیویورک متوقف شده است و مسئولان از میلیون‌ها شهروند این مناطق خواسته اند تا پایان یافتن بارش برف در خانه‌های خود بمانند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تاکنون دستکم ۱۷ نفر در سوانح و تصادف‌های مرتبط با برف و کولاک در شش ایالت آمریکا کشته شده‌اند.

پیش‌بینی‌ها حاکی است که برف و کولاک شنبه شب تا بامداد روز یکشنبه در واشینگتن و نیویورک ادامه خواهد داشت و در ادامه ایالت‌های شمالی شرقی را فرا خواهد گرفت.

آندرو کومو، فرماندار نیویورک، در این شهر دستور ممنوعیت تردد خودرو‌ها را اعلام کرده است و کلیه فعالیت‌ها در پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا متوقف شده است.

گزارش‌ها حاکی است که هزاران خودرو در یک بزرگراه در ایالت کنتاکی به علت یخبندان جاده متوقف شده اند. در این ایالت برق ۲۰۰ هزار نفر قطع است.

واشینگتن تا عصر روز شنبه ۴۰ سانتی متر بارش برف داشته است و انتظار می‌رود تا نیمه شب باراش برف با شدت ادامه داشته باشد.

موریل بوسر، شهردار واشینگتن، گفته است: با توجه به برف و کولاک شهروندان بهتر است در خانه بمانند و دلیلی ندارد که در این هوا بیرون باشند.

رییس پلیس واشینگتن نیز گفته است به علت برف و کولاک میزان دید به شدت کاهش یافته و شهروندان بهتر است در خانه‌ها بمانند و بیرون نیایند.

در همین حال، فرماندار نیویورک گفته است، سازمان هوا‌شناسی پیش‌بینی کرده که میزان بارش برف بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود.

آندره کومو اضافه کرده است: بارش ۳۰ اینچ برف، میزانی است که ما طی دهه‌های اخیر نداشته‌ایم. برای حفاظت از جان شهروندان تمامی راه‌ها را بسته خواهد شد.

پیشتر گزارش ها حاکی از آن بود که بیش از ۸۵ میلیون نفر در دست‌کم ۲۰ ایالت آمریکا در مسیر بارش برف و کولاک قرار گرفته‌اند.

نزدیک به ۶۳۰۰ پرواز در روزهای جمعه و شنبه، دوم و سوم بهمن‌ماه، به وقت آمریکا، به ویژه به مقصد یا از مبدا فرودگاه‌هایی در نیویورک و فیلادلفیا لغو شده‌اند. دست‌کم هفت هزار پرواز دیگر نیز در روز جمعه، با تاخیر انجام شده‌اند.

الکس سوسنوفسکی، یک کارشناس آب‌وهوا به خبرگزاری رویترز گفته است کولاک فعلی، ممکن است رکورد بارش برف در سال ۲۰۱۰ را بزند و شدت آن به اندازه توفان زمستانی سهمگین سال ۱۹۲۲ با ۷۰ سانتی‌متر برف باشد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG