لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ تهران ۰۴:۲۹

«دست کم ۲۳ نظامی مصری» در حمله شبه نظامیان مسلح کشته شدند


گفته می شود در حملات روز جمعه ۲۶  سرباز دیگر  نیز زخمی شدند (عکس از آرشیو)

مقام های امنیتی مصر می گویند، در حملات انتحاری به دو پاسگاه ایست بازرسی در شمال صحرای سینا دست‌کم ۲۳ نفر کشته شده اند.

به گزارش رویترز، منابع امنیتی گفته اند، دو خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی دو ایست بازرسی یک واحد نظامی در جنوب رفح، در مرز نوار غزه، منفجر شدند.

منابع امنیتی همچنین گفته اند در حملات روز جمعه ۲۶ سرباز دیگر نیز زخمی شدند. این درحالی است که ارتش مصر تلفات این حمله را کمتر اعلام کرده و گفته است در این حمله ۲۶ نفر کشته و زخمی شدند. بدون این که جزییات بیشتری از تلفات ارائه کند.

رویترز می گوید،از زمان برکناری محمد مرسی از قدرت در مصر در سال ۲۰۱۳ تاکنون در حملات یپکارجویان اسلامگرا علیه نیروهای دولتی در شبه جزیره سینا صدها نفر کشته شده اند.

طبق این گزارش حمله روز جمعه یکی از شدیدترین حملات به نیروهای ارتش مصر در سینا از سال ۲۰۱۵ تاکنون است. در حمله در آن سال دست کم ۱۷ سرباز مصری کشته شدند.

با این حال منابع امنیتی مصر گفته اند به دنبال حملات در روز جمعه، نیروهای ارتش مصر مواضع گروه های اسلامگرا را مورد حمله قرار داده اند.

ارتش مصر تصاویر ویدئویی از بمباران هوایی مواضع پیکارجویان اسلامگرا را منتشر کرده و گفته است: دستکم ۴۰ پیکارجو در این حملات کشته شده اند.

پیکارجویان اسلامگرای هم پیمان با گروه حکومت اسلامی، داعش، پیشتر مسئولیت حملات به نیروهای نظامی مصر در سینا را به عهده گرفته بودند.

گروه «انصار بیت‌المقدس» که به دنبال خیزش‌های اولیه علیه حکومت حسنی مبارک در سال ۲۰۱۰در صحرای سینا به فعالیت گسترده پرداخت، پیشتر بعداز اعلام تبعیت از ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش، نام خود را به «ولایت سینا» به عنوان شعبه‌ای از «حکومت اسلامی» تغییر داد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG