لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۷

تشدید تدابیر امنیتی در پایتخت‌های اروپایی در آستانه سال نو میلادی


سربازان فرانسوی در مقابل کلیسای «نوتر دام» پاریس (عکس از آرشیو)

گزارش‌ها حاکی است که در شماری از پایتخت‌های اروپایی جمعه دهم یماه در آستانه جشن‌های سال نو برای مقابله با حملات تروریستی احتمالی تدابیر امنیتی تشدید شده است. در اطراف مراکز خرید و اماکن پر رفت و آمد موانع بتونی ایجاد شده و شمار نیروهای مسلح و ویژه در این شهر‌ها افزایش یافته است.

دوشنبه هفته گذشته (۳۰ آذرماه) یک کامیون بزرگ «اسکانیا» با سرعت بالا وارد یک بازارچه کریسمس در شهر برلین، پایتخت آلمان، شد و با زیر گرفتن مردم حاضر در این بازارچه دست کم ۱۲ تن را کشت.

به گزارش رویترز، ماموران امنیتی در برلین، پایتخت آلمان، میدان پاریسر پلاتس در مقابل دروازه «براندنبورگ» را بسته‌اند و قرار است علاوه بر اعزام یک هزار و ۷۰۰ نیروی پلیس، با موانع بتونی راه‌های ارتباطی به این منطقه را مسدود کنند.

توماس نئوندروف، یک سخنگوی پلیس برلین گفته است، همه نوع اقداماتی برای جلوگیری از حملات احتمالی اتخاذ شده است.

مقامات ایتالیا جمعه هفته گذشته اعلام کردند که نیروهای پلیس این کشور انیس عامری، مظنون اصلی حمله برلین، را در حومه شهر میلان از پای درآورده‌اند. گروه حکومت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله به بازارچه کریسمس در شهر برلین را به عهده گرفت.

گزارش‌ها حاکی است که در میلان نیروهای پلیس در مناطق مختلف پست بارزسی ایجاد کرده‌اند.

رویترز می‌گوید، ورود کامیون به شهرهای «رم»، پایتخت ایتالیا و ناپل ممنوع اعلام شده است و نیروهای پلیس در مناطق توریستی شهر رم مستقر شده‌اند.

در مادرید، پایتخت اسپانیا یک هزار ۶۰۰ نیروی پلیس مستقر شده و در برخی مناطق این شهر که قرار است جشن برگزار شود با موانع بتونی مسیر‌ها متنهی به این مکان‌ها مسدود شده است.

به گزارش رویترز، در شهر کلن که سال گذشته در جریان جشن‌های سال نو صد‌ها زن در ایستگاه مرکزی راه آهن شهر مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، دوربین‌ها و دستگاه‌های ویدئویی لازم برای کنترل و نظارت بر این ایستگاه نصب شده است.

در شهر فرانکفورت نیز قرار است در جریان جشن‌های سال نو ۶۰۰ پلیس در خیابان‌ها مستقر شوند.

در پاریس، پایتخت فرانسه که در نوامبر سال گذشته حملات تروریستی در آن ۱۳۰ کشته برجای گذاشت، تدابیر امنیتی به شدت افزایش یافته است.

مقامات پلیس پاریس می‌گویند، امسال برای جشن‌های سال نو بیش ۱۰ هزار نیروی پلیس، ژاندارم و دیگر نیروهای امنیتی و امدادی مستقر خواهند شد.

مقام‌های پلیس پاریس گفته‌اند، کار بازرسی بدنی و کنترل جمعیت در روز شنبه به ویژه در اطراف کاخ الیزه را نیروهای امنیتی انجام خواهند داد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG