لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۵۷

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری، اعلام کرد که رقابتهای انتخابات «تمام شده» و اکنون «دوران تلاش برای ساختن کشور است».

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای هاشمی رفسنجانی حضور مردم در انتخابات را «ستایش برانگیز و مسئولانه» خواند و گفت که «احتیاج به هماهنگی مثال زدنی داریم که این انتخابات طلیعه و مقدمه آن بود».

وی اضافه کرد: «هر چه بود و هر چه شد، تمام شد و نباید به مباحث اختلاف برانگیز دامن زده شود که دوران پس از انتخابات، دوران تلاش برای ساختن کشور است».

براساس آمار اعلام شده انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان تهران، آقای هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به ترتیب اول و دوم هستند.

نتایج اولیه اعلام شده نشان می‌دهد که احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در رتبه یازدهم قرار دارد، محمد یزدی نفر پانزدهم است.

چنانچه نتایج بعدی نیز منطبق بر نتایجی باشد که تاکنون اعلام شده است، محمد تقی مصباح یزدی به مجلس خبرگان رهبری راه پیدا نکرده است.

درهمین حال خبرگزاری مهر خبر داد که آقای هاشمی رفسنجانی عصر روز شنبه قصد بازدید از وزارت کشور را داشته و خودروی او نیز وارد این وزارتخانه شده اما او از خودروی خود پیاده نشده و بازگشته است.

به گفته این خبرگزاری، محمد حسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور، درباره دلیل لغو بازدید آقای هاشمی رفسنجانی از وزارت کشور گفته است که «شاید آمده خیالش راحت شده و برگشته».

چند ساعت پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری، وزارت کشور وزارت کشور اولین نتایج مربوط به انتخابات مجلس در تهران را نیز اعلام کرد که بر اساس آن محمدرضا عارف و علی مطهری پیشتاز منتخبان تهران هستند و در میان ۳۰ منتخب اول، تنها غلامعلی حداد عادل از فهرست اصولگرایان قرار دارد.

حداد عادل، سرلیست اصولگرایان، در رده هفتم منتخبان تهران است.

وب سایتهای نزدیک به دولت حسن روحانی با اشاره به نتایجی که تاکنون درباره انتخابات مجلس منتشر شده اعلام کرده‌اند که تعداد نمایندگان حامی دولت در مجلس دهم به نسبت مجلس نهم افزایش یافته است.

در همین حال حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در پیامی اعلام کرد که دولت او با «هر منتخبی که نام او از صندوق آراء بیرون آید، پیمان می‌بندد تا با همکاری یکدیگر آیندهای پرامید و باعزت را برای ایران و ایرانیان عزیز رقم بزند».

آقای روحانی ساعاتی پیش از صدور این بیانیه در مصاحبه مشترک با رئیس جمهوری سوییس گفته بود که «حضور مردم در انتخابات فوق العاده بود».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG