لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۲:۵۲

اورژانس ایران: در سیل اخیر چهار نفر کشته و دو تن مفقود شدند


تصویری از سیل در کناره های «رود دز» در دزفول

امین صابری نیا، رئیس اورژانس کشور، روز جمعه ۲۷ آذر ماه در خصوص آخرین وضعیت سیل غرب و جنوب غربی ایران، گفته است در سیل اخیر چهار نفر کشته و دو تن دیگر مفقود شده اند. وی گفته درصورتی که تا ۴۸ ساعت آینده اجساد این دو نفر پیدا نشوند، جزء کشته شدگان محسوب خواهند شد.

به گزارش ایرنا، رییس اورژانس کشور اظهار داشت: «سیل روزهای اخیر ۹ استان کشور را درگیر کرد و بیشترین آسیب‌ها در استان ایلام، لرستان و شهر دزفول در استان خوزستان بوده است.»

وی اضافه کرده است: «در این حوادث چهار نفر جان خود را از دست دادند، که شامل سه مورد صاعقه زدگی و یک مورد غرق شدگی در استانهای ایلام و لرستان بوده است، یک کودک حدود پنجساله در پلدختر و یک زن جوان نیز در دهلران استان ایلام مفقود شده‌اند و اگر تا ۴۸ ساعت آینده جسد آن‌ها پیدا نشود، این افراد نیز جزء فوت شدگان سیل اخیر محسوب می‌شوند.

امین صابری نیا همچنین گفته است: «سیل دو روز گذشته تعداد مصدوم زیادی نداشت و در مجموع در مناطق سیل زده ۹ نفر مصدوم شدند که تقریبا همگی با درمان سرپایی مداوا شدند و نیازی به بستری نداشتند. یک زن باردار نیز در استان لرستان با بالگرد به بیمارستان منتتقل شد و تحت مراقبت قرار گرفت.»

گزارش حاکی است که به دنبال بارندگی‌های یک هفته اخیر بیش از ۹ استان ایران شامل خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، بخشی از استان فارس، همدان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و کردستان دچار سیل شدند و هزاران نفر از ساکنان شهر‌ها، روستا‌ها و عشایر این مناطق در این سیل آسیب دیده‌اند.

رئیس اورژانس کشور در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود با ایرانا همچنین گفته است: «هشدارهای به موقع سازمان هوا‌شناسی باعث شد، افرادی که در کنار رودخانه‌ها زندگی می‌کنند، آسیب نبینند و در شهر دزفول نیز که به علت سرریز سد دز بیشترین حجم آب را شاهد بود، با اسکان به موقع ۴۲۴ نفر در ورزشگاه این شهر، هیچ موردی از مرگ و مصدوم شدن را نداشتیم.»

بیماری و مشکلات بهداشتی

صابری نیا همچنین در خصوص احتمال بروز بیماری و اپیدمی‌هایی بعد از سیل اخیر گفته است: به علت این که مشکلات بهداشتی از جمله مشکلاتی که در زیرساختهای آب آشامیدنی و فاضلاب به وجود می‌آید، رخ می‌دهد و کار‌شناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها بصورت ۲۴ ساعته مناطق سیل زده را کنترل می‌کنند.

وی افزوده است: بر اساس آخرین اطلاعات موجود آب شرب در شهرهای سپیددشت، درود و تا حدی بروجرد دچار مشکلات بهداشتی شده است و آب بسته بندی شده در این مناطق توزیع می‌شود که البته گزارش وزارت نیرو حاکی از این است که این مسئله نیز در حال بر طرف شدن است.

رییس اورژانس کشور همچنین گفته است: سیل اخیر هیج اپیدمی بیماری را به دنبال نداشت، فقط حدود ۹ مورد بیماری اسهال و استفراغ ویروسی در کرمانشاه مشاهده شد که با اقدام به موقع و بستری بیماران، مسئله مدیریت و کنترل شد.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG