لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۴۱

وزیر اطلاعات: چند تبعه خارجی به همراه ۱۰۰ کیلو مواد منفجره در استان فارس بازداشت شدند


محمود علوی،

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران شامگاه چهارشنبه ۲۱ مهرماه،از کشف و خنثی سازی عملیات «تروریستی گروه‌های تکفیری» و دستگیری چند تبعه خارجی در استان فارس خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای، وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم «شام غریبان» در تهران تصریح کرده است:« نیروهای وزارت اطلاعات با همکاری سایر دستگاه‌های امنیتی استان فارس توانستند یکی از توطئه‌های ضد امنیتی گروه‌های تروریستی تکفیری را خنثی کرده و از ارتکاب یک جنایات غیر انسانی» در مراسم محرم ممانعت به عمل آوردند.»

محمود علوی اضافه کرده است:« در این عملیات تعدادی از عناصر تروریست که همگی اتباع غیر ایرانی بودند دستگیر و بیش از ۱۰۰ کیلو گرم مواد انفجاری و تجهیزات متعلقه از تروریست‌ها کشف و ضبط گردید .»

وزیر اطلاعات توضیح بیشتری در خصوص هویت افراد بازداشت شده و این که شهروندان کدام کشور هستند ارائه نکرده است. آقای علوی همچنین مشخص نکرده است که افراد قصد حمله به کدام مراسم و در کدام شهر استان فارس را داشتند.

طی ماه‌های اخیر مقامات امنیتی و اطلاعاتی ایران بارها بدون ارائه جزییات از بازداشت افراد مرتبط باگروه‌های «تکفیری» خبر داده اند.

مقامات جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های حکومت اسلامی (داعش) و القاعده و همچنین افرادی که به لحاظ عقیدتی به گروه‌های سلفی نزدیک هستند، با عنوان «گروه‌های تکفیری» نام می‌برند.

وزیر اطلاعات ایران در تیرماه سال جاری از بازداشت «۱۰ تروریست تکفیری وهابی» در تهران و سه استان مرزی و مرکزی ایران خبر داده و گفته بود: «آنها پنجاه هدف انفجاری را شناسایی کرده بودند.»

همچنین در این زمینه تلویزیون ایران فیلمی را در این زمینه پخش کرد که در آن گفته شد این افراد از سوی گروه حکومت اسلامی (داعش) «دستور» داشتند در «۵۰ نقطه تهران» حملاتی را ترتیب دهند.

«خط دهی دشمن»

در همین حال، وزیر اطلاعات ایران همچنین تصریح کرده است: «اسناد موجود نشان دهنده خط دهی دشمنان ایران اسلامی از آن سوی مرزها در هدایت عناصر تروریست برای ایجاد نزاع های مذهبی در داخل کشور بوده که با هشیاری مردم شریف ناکام مانده است.»

به دنبال تیره شدن روابط ایران و عربستان، شماری از مقام های جمهوری اسلامی از جمله علی شمخانی رییس شورای عالی امنیت ملی، ریاض را به تلاش برای ایجاد ناامنی در جنوب شرقی ایران و «ارسال سلاح» و حمایت از «گروه‌های تروریستی» در این منطقه متهم کرده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG