لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۲۱

گروه «حکومت اسلامی» تصاویر عاملان حملات پاریس را منتشر کرد


مردم در حال ادای احترام به قربانیان حملات پاریس.

گزارش‌ها حاکی است که گروه حکومت اسلامی، داعش، ویدیویی منتشر کرده است که در آن تصاویر و اظهارات ۹ تن از عاملان حملات پاریس در ۱۳ نوامبر که ۱۳۰ کشته به جا گذاشت، را نشان می‌دهد.

خبرگزاری رویترز گفته است، در این ویدیو که اصالت آن هنوز تایید نشده است، عاملان حملات پاریس سخنانی علیه غرب ایراد کرده و بریتانیا را به حمله تهدید می‌کنند.

وزارت امور خارجه فرانسه از اظهار نظر در خصوص این ویدیو خودداری کرده است و دیگر مقام‌های فرانسوی تاکنون واکنشی به این ویدئو نشان نداده‌اند.

رویترز همچنین می‌گوید، سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید در این باره حاضر به اظهار نظر نشده است.

این در حالی است که لیث الخوری، از «فلاش پوینت گلوبال» نهادی که فعالیت‌های اسلامگرایان را در شبکه‌های اجتماعی رصد می‌کند، گفته است: این ویدیو از همه شاخص‌هایی که ویدیو‌های داعش دارند،برخوردار است.

رویترز می‌گوید، این ویدیو که ابتدا درشبکه تلگرام گروه حکومت اسلامی منتشر شده است، نشان می‌دهد که عاملان حملات پاریس در حال تمرین‌های نظامی در مناطق صحرایی هستند.

در این ویدیو گوینده در حالی تصاویر این ۹ نفر نشان داده می‌شود، می‌گوید: این آخرین پیام ۹ شیر خلافت، درحال آماده شدن برای به زنو در آوردن کشور فرانسه است.

در جریان حملات افراد مسلح به چند نقطه در پاریس درجمعه ۱۳ نوامبر دستکم ۱۳۰ نفر کشته شده اند.

گروه حکومت اسلامی مسئولیت این حملات را برعهده گرفت. این گروه اعلام کرده بود که این حملات را در پاسخ به «توهین به پیامبر اسلام و حملات هوایی که علیه قلمرو داعش انجام شده» ترتیب داده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG