لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۳۲

هفت کشته در دو انفجار مقابل دفتر حزب دمکرات کردستان در نزدیکی اربیل


مقر حزب دمکرات کردستان در نزدیکی اربیل

یک مقام امنیتی اقلیم خودمختار کردستان عراق گفته است که دو انفجار در نزدیکی دفتر حزب دمکرات کردستان در کویسنجق اربیل دست کم هفت کشته برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این انفجار‌ها ساعت ۱۰ شب به وقت محلی رخ داده است.

جلال کریم، معاون وزارت داخلی اقلیم خودمختار کردستان عراق، گفته است، در این انفجار‌ها پنج نفر از اعضای حزب دمکرات کردستان کشته شده‌اند.

طبق این گزارش یک کودک و یک نیروی نیروی امنیتی اقلیم خودمختار کردستان عراق نیز در این انفجار‌ها کشته شده‌اند.

جلال کریم همچنین گفته است که در این انفجار‌ها شماری زخمی شده‌اند. ولی وی با این حال تعداد دقیق زخمی‌ها را مشخص نکرده است.

این در حالی است که یک منبع آگاه به «العربیه» گفته است این انفجار‌ها به هنگام خروج اعضای حزب دمکرات از مقر این حزب روی داده است.

طبق این گزارش ابتدا انفجار کوچکی در محل روی می‌دهد و هنگامی که شماری از پیشمرگ‌های حزب دمکرات کردستان و مردم به سمت محل انفجار می‌روند، دومین انفجار روی می‌دهد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است. رهبر حزب دمکرات کردستان، خالد عزیزی است. این حزب در بیانیه ای نام شش کشته و چهار زخمی این انفجار را منتشر کرده است.

«حزب دمکرات کردستان ایران» به رهبری مصطفی هجری پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد حضور مسلحانه خود را در کردستان ایران از سر بگیرد و دور تازه‌ای از فعالیت‌هایش را علیه جمهوری اسلامی آغاز کند.

طی ماه‌های گذشته چندین رشته درگیری نیز بین نیروهای «حزب دمکرات کردستان ایران» و نیروهای سپاه پاسداران در کردستان صورت گرفته است. در جریان این درگیری‌ها دهها تن از اعضای هر دو طرف کشته و زخمی شده بودند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG