لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۲:۳۷

کارلوس کی‌روش: اعضای کمیته اخلاق باید عذرخواهی کنند


کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به دلیل طرح اتهام «فساد اخلاقی»، خواستار عذرخواهی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران شده است.

رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، مدعی شده بود مسائلی از فساد اخلاقی در زندگی سرمربی تیم ملی ایران را می‌داند و در صورت لزوم، بازگو خواهد کرد.

اعضای این کمیته همچنین اشکان دژآگه و سردار آزمون را به دلیل خالکوبی، برای ادای توضیح فراخوانده بودند که در پی واکنش رسانه‌ها، علی کفاشیان گفت ضرورتی به حضور آن‌ها برای ادای توضیحات نیست. اعضای کمیته اخلاق نیز به نشانه اعتراض، از سمت خود کناره‌گیری کردند.

پیش از وتو شدن احضاریه در ماجرای خالکوبی، حکم محرومیت کمیته اخلاق برای آنالیزور تیم ملی که با درخواست حراست فدراسیون صادر شده بود، نیز باطل شد.

آنالیزور تیم ملی در شبکه اینستاگرام، دو عکس مشابه منتشر کرده و محمود گودرزی وزیر ورزش و علی کفاشیان را با دو نفر از شخصیت‌های اصلی سریال تلویزیونی برره، شبیه دانسته بود. او به همین خاطر از همراهی تیم ملی در بازی با گوام محروم شد اما روز مسابقه، روی نیمکت حضور داشت.

در پی طرح اتهام فساد اخلاقی به کارلوس کی‌روش، او با صدور بیانیه‌ای، هشدار داده در صورتی که اعضای کمیته اخلاق به صورت عمومی عذرخواهی نکرده و ادعاهای خود را پس نگیرند، او نیز پس از بازی ایران و عمان در مسابقات مقدماتی جام جهانی، در کنفرانس خبری شفاف‌سازی خواهد کرد.

کی‌روش گفته این کار را یک بار برای همیشه و «در راستای به چالش کشیدن ارزش‌ها و اصول اخلاقی افراد مذکور» انجام خواهد داد.

تیم ملی ایران، اردوی تدارکاتی‌اش را در امارات برپا کرده و پس از بازی با عمان در مسقط که از آن به عنوان نبرد سرگروهی در مرحله مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا یاد می‌شود، به تهران برمی‌گردد تا در ورزشگاه آزادی و دیداری دوستانه، میزبان تیم ملی ژاپن باشد.

کی‌روش یادآور شده است: «این حملات شخصی که به دفعات رخ داده، طبق روال همیشه با یک بازی مهم تیم ملی همزمان شده. حملات سیستماتیکی که تنها یک هدف دارد، مختل کردن نتایج تیم ملی.»

او در بخش دیگری از بیانیه‌اش تاکید کرده: «تازه‌ترین توهین‌ها، نشانگر ناامیدی و یأس است و بخشی از کمپینی که در گذشته وجود داشت. توسط‌‌ همان افراد و منابع که سرگرم بازیهای کوچک قدرت هستند.»

اعضای مستعفی کمیته اخلاق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند تا پایان بازی با عمان، صحبتی در مورد اظهارات سرمربی تیم‌ملی انجام نخواهند داد. اما مشخص نیست اگر اهمیت بازی با عمان برای اعضای این کمیته مسجل شده، چرا ایراد اتهامات اخلاقی را نیز به بعد از بازی با عمان موکول نکرده بودند.

آبانگاه از اعضای کمیته اخلاق در واکنش به بیانیه سرمربی تیم ملی، به سایت ورزش سه گفته: «ما از خدایمان است کی روش شکایت کند. چون در آن صورت مدارکی داریم که می‌توانیم ثابت کنیم چه کسی حق دارد.»

رییس مستعفی کمیته اخلاق، اظهارات متناقضی در خصوص این ماجرا بیان کرده. او به خبرگزاری فارس گفته هرگز به زندگی شخصی افراد وارد نشده‌ام. بلکه خبرنگاری از من پرسید آیا شما در خصوص فساد و پول غیر قانونی به فرد خاصی منظور دارید، که من گفتم خود شخص کی‌روش.

علی اکبر محمدزاده در عین حال به سایت ورزشی کاپ گفته بود: پرونده فساد، مربوط به تیم ملی نیست و به زندگی شخصی کی‌روش برمی‌گردد و اگر لازم باشد به زودی جزئیات آن را فاش خواهم کرد.

XS
SM
MD
LG