لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۱:۴۸

هشدار آمریکا به شهروندان خود درباره سفر به سایر کشورهای دنیا


نیروهای ویژه پلیس بلژیک

وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۳ نوامبر با اشاره به «افزایش تهدیدهای تروریستی» در سراسر جهان، به شهروندان این کشور هشدار داده است، در سفر به دیگر کشورها و به هنگام حضور در اماکن عمومی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی مراقب و هشیار باشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه خود تصریح کرده است که این هشدار تا ۲۴ فوریه سال أینده میلادی (اوایل اسفندماه) پابرجاست.

وزارت امور خارجه آمریکا گفته است: اطلاعات موجود نشان می‌دهد شبه نظامیان وابسته به گروه‌های حکومت اسلامی (داعش)، القاعده، بوکو حرام و دیگر گروه‌های تروریستی قصد حمله به مناطق مختلف جهان را دارند.

این بیانیه می‌افزاید، با توجه به بازگشت نیروهای شبه نظامی از عراق و سوریه به کشورهای خود و همچنین وجود سایر نیروهای مرتبط با آن‌ها، احتمال حملات نیروهای افراطی همچنان وجود خواهد داشت.

در دو ماه اخیر نیروهای وابسته به گروه‌هایی همچون حکومت اسلامی و القاعده دست به حملاتی به غیرنظامیان درترکیه، مصر، لبنان، فرانسه و مالی زده‌اند.

گروه حکومت اسلامی تاکنون مسئولیت حملاتی چون بمبگذاری در هواپیمای مسافربری روسیه برفراز مصر که دستکم ۲۲۴ کشته برجای گذاشت، را برعهده گرفته‌است.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که شهروندان آمریکایی به هنگام حضور در اماکن عمومی مواظب باشند و تا انجا که ممکن است از حضور در محل‌های پر ازدحام بپرهیزند.

این بیانیه همچنین تصریح کرده است، که آمریکا و کشورهای متحد ان درحال تبادل اطلاعات در خصوص تهدیدهای «تروریستی» در عرصه بین المللی هستند.

وزارت خارجه آمریکا در حالی به شهروندان این کشور نسبت به «تهدیدهای تروریستی» هشدار داده است که در همین روز نخست وزیر بلژیک اعلام کرده است به دلیل تهدیدهای قریب الوقوع سطح هشدار امنیتی در پایتخت این کشور در یک هفته آینده هم در بالا‌ترین سطح خواهد ماند.

تصمیم به افزایش تدابیر امنیتی در بلژیک به دنبال حملات ۱۳ نوامبر در پاریس اتخاذ شد. مهاجمان شش نقطه از پاریس را مورد حمله قرار دادند که در جریان این حملات دستکم ۱۳۰ نفر کشته شدند. گروه حکومت اسلامی مسئولیت حملات پاریس را برعهده گرفت.

فهرست افراد مرتبط با حملات پاریس:

XS
SM
MD
LG