لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۴۱

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان: ستاد ترامپ با روسیه تبانی نداشته است


دوین نونز، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان

دوین نونز، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه گفته است، براساس تحقیقات انجام شده هیچ گونه مدرکی دال بر همکاری و تبانی بین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،دوین نونز در گفت وگو با شبکه فاکس نیوز اظهار داشت:براساس آنچه که من تا امروز صبح مشاهده کرده‌ام هیچ گونه سند و مدرکی دال بر تبانی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه و جودندارد.

طبق این گزارش در حالی رئیس جمهوریخواه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا هرگونه همکاری ستاد دونالد ترامپ روسیه را رد کرده است که جیمز کومی، رییس پلیس فدارل اف بی‌ای، قرار است روز دوشنبه با حضور در کنگره به پرسش قانونگذاران آمریکایی در این خصوص پاسخ دهد.

در اواخر دوران ریاست جمهوری باراک اوباما نهادهای اطلاعاتی آمریکا گفته بودندکه به این«ارزیابی محرمانه» رسیده اند که «افرادی مرتبط با کرملین» ای‌میل‌های هک‌شده کمیته دموکرات‌های آمریکا و مدیر کارزار هیلاری کلینتون را در اختیار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس قرار داده‌اند. طبق این گزارش، افراد مذکور «با یک واسطه» به حکومت ولادیمیر پوتین متصل بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جیمز کومی همچنین قرار است روز دوشنبه در خصوص موضوع شنود مکالمات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری، در جریان انتخابات ریاست جمهوری توضیحاتی ارائه کند.

دونالد ترامپ روز ۱۴ اسفند در یک رشته توئیت جنجالی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، را متهم کرد که در جریان رقابت‌های انتخاباتی اخیر، دستور شنود مکالمات تلفنی او را داده است.

در مورد اثبات این مدعا تاکنون شواهدی ارائه نشده، و در عین حال کاخ سفید از کنگره خواسته است که این موضوع مورد بررسی قرار دهد.

در همین حال به گزارش رویترز، شماری از قانونگذاران آمریکایی جمهوریخواه و دمکرات روز یکشنبه گفته اند که شواهدی دال بر شنود مکالمات دونالد ترامپ مشاهده نکرده اند.

سناتور سوزان کالینیز، جمهوریخواه نیز گفته است: من نمی دانم منبای ادعای رییس جمهوری چیست.

روز جمعه وزارت دادگستری آمریکا مدارکی در خصوص شنود به کنگره تحویل داد.

دوین نونز، نماینده جمهوریخواه از ایالت کالیفرنیا،نیز روز یکشنبه گفته است که هیچ مدرکی دال بر این موضوع مشاهده نکرده است.

رویترز می گوید، دوین نونز عضو تیم انتقالی دولت دونالد ترامپ بوده است.

در حالی که کمیته‌های مختلف کنگره ادعای آقای ترامپ مبنی بر شنود مکالماتش را رد کرده‌اند، ولی‌شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید هفته گذشته گفته بود، آقای ترامپ همچنان بر سر حرف خود ایستاده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG