لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۶:۲۹

نجات دو مرد ایرانی در کانال مانش توسط قایق بریتانیایی


نقشه‌ای از منطقه کانال مانش بین فرانسه و بریتانیا

گزارش‌ها حاکی است که یک قایق نجات بریتانیایی روز پنجشنبه دو مرد ایرانی که قصد داشتند با یک قایق بادی از کانال مانش عبور کنند را نجات داده‌ است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، امدادگران بریتانیایی گفته‌اند،در جریان حرکت خود متوجه نور موبایل این دو مرد ایرانی شده و آنها را نجات داده‌اند.

این گزارش می‌افزاید، این دو مرد هشت ساعت بر روی آب بودند و ساعت سه و نیم بامداد به وقت محلی در دو و نیم کیلومتری بندر «دوور» نجات داده شدند.

اندی رابرتز، از اعضای موسسه سلطنتی-ملی قایق نجات دوور، گفته است، سرنشینان قایق نجات هنگامی که تازه از بندر راه افتاد بودند که متوجه نور ضعیفی شدند.

وی اضافه کرده است: قایق نجات با کاستن سرعت خود به سمت این نور تغییر جهت داد که در‌‌نهایت معلوم شد که نور یک فلاش موبایل بوده که این دو مرد برای گرفتن کمک روشن کرده بودند.

یک سخنگوی «موسسه سلطنتی-ملی قایق نجات دوور» نیز گفته است، این دو مرد ایرانی تلاش داشتند از یکی از شلوغ‌ترین مسیر‌های دریایی جهان عبور کنند، در حالی که جلیقه نجات و وسایل ایمنی نداشتند.

یک مقام پلیس محلی نیز گفته است، این دو مرد ایرانی پس از نجات به مقامات اداره مهاجرت تحویل داده شدند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید، شمال شرقی فرانسه محل اسکان هزاران مهاجر و پناهجو است که می‌کوشند از طریق غیرقانونی خود را به بریتانیا برسانند.

این گزارش می‌افزاید، فاصله بین دو سوی کانال مانش در تنگه «دوور» ۳۲ کیلومتر است.

در اسفندماه پارسال نیز پنج ایرانی که قصد داشتند با قایق از طریق کانال «مانش» خود را به بریتانیا برسانند، توسط نیروهای فرانسوی نجات یافتند.

به گفته گارد ساحلی فرانسه، یک ایرانی مهاجر در وضعیت بسیار بد و در حالی که نزدیک به یخ زدن بود، توانست حوالی طلوع آفتاب شنبه خود را به ساحل «سانگت» در شمال شرق فرانسه برساند و از گارد ساحلی تقاضای کمک و نجات چهار همراهش را کند.

دیدن نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG