لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۴۸

در روزی چون امروز هفتم بهمن


۲۵۱ سال پيش در ۲۷ ژانويه سال ۱۷۵۶ ميلادی «ولفگانگ آمادئوس موتزارت» اهنگساز اتريشی در شهر سالزبورگ بدنيا آمد

۷ بهمن ۱۳۸۵ خورشيدی – ۲۷ ژانويه ۲۰۰۷ ميلادی


در روزی چون امروز در ۲۷ ژانويه سال ۱۵۵۶ ميلادی شاه عباس بدنيا آمد. بر پايه اسناد تاريخی شاه عباس ۷۳ سال زندگی کرد و در همين ماه نيز از دنيا رفت.


۹۴ سال پيش در هفتم بهمن سال ۱۲۹۱ خورشيدی، نيروهای روسی و انگليسی وارد ايران شدند. بسياری از نمايندگان دوره سوم مجلس و اعضای سفارتخانه های درگير جنگ با روسيه از تهران گريختند.


۲۸ سال پيش در روزی چون امروز در هفتم بهمن سال ۱۳۵۷ خورشيدی، هزاران نفر از مردم تهران در اعتراض به مسدود شدن فرودگاه های ايران بر روی هواپيمای حامل آيت الله خمينی دست به تظاهرات زدند. در مشهد و اصفهان نيز شمار زيادی از سربازان به صفوف مردم و تظاهرکنندگان پيوستند.


۱۰۷ سال پيش در ۲۷ ژانويه سال ۱۹۰۰ ميلادی، يک داروساز آلمانی به نام «فليکس هوفمان» نخستين قرص مسکن شيميايی را ساخت. در واقع می توان امروز را سالگرد تولد اين قرص مسکن دانست که به آسپرين معروف است

۲۵۱ سال پيش در ۲۷ ژانويه سال ۱۷۵۶ ميلادی «ولفگانگ آمادئوس موتزارت» اهنگساز اتريشی در شهر سالزبورگ بدنيا آمد. وی از سه سالگی وارد دنيای موسيقی شد و در پنج سالگی به آهنگسازی پرداخت.


۱۰۷ سال پيش در ۲۷ ژانويه سال ۱۹۰۰ ميلادی، يک داروساز آلمانی به نام «فليکس هوفمان» نخستين قرص مسکن شيميايی را ساخت. در واقع می توان امروز را سالگرد تولد اين قرص مسکن دانست که به آسپرين معروف است.


در ۲۷ ژانويه سال ۱۹۷۳ ميلادی بين نيروهای آمريکا و کمونيست ها در ويتنام آنش بس برقرار شد. در اين جنگ طولانی بيش از ۵۷ هزار سرباز آمريکايی کشته شدند.


XS
SM
MD
LG